Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пт, 19 квітня
+7
$   39.6
  42.28

17 трав. 2023 16:35

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:57
Події
0

84

0

Двоє туристів зірвалися зі скелі у Карпатах

Двоє туристів зірвалися зі скелі у Карпатах

Подія сталася під час спуску з Говерли


photo_5416095035071515082_y

16 травня під час спуску з гори Говерли чоловік та жінка зірвались зі скелястої ділянки маршруту та травмували нижні кінцівки.

Про це повідомляє ДСНС України.

Коли рятувальна група прибула до потерпілих, фельдшер надав їм першу домедичну допомогу. Жінку рятувальники супроводили, а чоловіка транспортували та передали медикам.

4 квіт. 2023 09:03

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:57
Суспільство
0

74

0
Єдина на всю Україну собака-водолаз тренується на Чернігівщині. Відео


Єдина на всю Україну собака-водолаз тренується на Чернігівщині. Відео

На службі черкаських рятувальників з’явився собака-водолаз. Трирічну вівчарку Найду підібрали у притулку, хотіла, щоб охороняла територію, але природні здібності та слава інших службових собак змусила Найду перепрофілюватися. Про це йдеться в ТСН. Найда на людину, яка борсається у воді, реагує одразу і кидається до неї. “Ми кидаємо рятувальне коло до потерпілого і собака скаче у воду, чіпляє коло і витягує на берег. Собака це набагато швидше зробить, ніж людина. Їй не важко, їй теж це цікаво”, - пояснюють рятувальники. Тренування в реальних умовах рятувальники розпочали заздалегідь, до пляжного сезону Найда мусить бути у формі. Спочатку не дуже хотіла тренуватися, бо за зиму теж набрала зайвого, але розім’явшися, навіть не дуже висока температура води її не могла спинити. Тим, що вдалося Найді  за рік тренування, не кожен амбітний кар’єрист може похизуватися. Собаку з притулку брали просто для охорони території, та водолази примітили й інші здібності. Так пес і пішов на підвищення. На службі в ДСНС налічується сімдесят двоє чотирилапих працівників. Більшість це пошуково-рятувальні собаки, частина -  допомагає саперам, а от водолазом може похизуватися лише черкаський  підрозділ. Попереду в Найди не тільки вдосконалення навичок, а й опановування нових. Третина території України замінована, тож рятувальникам  довелось опановувати ази піротехніки. Найда ж має стати надійною помічницею водолазів, що її тренують. “Оскільки водолази перепрофільовуються, то і Найду будемо перепрофільовувати. Перед нами нині завдання розмінування не лише суші, а й води, нові часи, нові виклики. Водолазам доводиться перевчитися на піротехніків, аби розміновувати акваторії річок, акваторії морів, вони всі у нас будуть проходити навчання”, - кажуть в ДСНС.

title