6 трав. 2024 17:00
1340
ЦГЗ розповів факти про гемофільму інфекцію.
Гемофільна інфекція — гостра інфекційна хвороба, збудником якої є гемофільна паличка Haemophilus influenzae типу b. Гемофільна інфекція характеризується переважним ураженням органів дихання, центральної нервової системи та розвитком гнійних вогнищ у різних органах. Джерелом і резервуаром інфекції є тільки хвора людина.
Про це розповідає Центр громадського здоров’я.
Механізм передачі — повітряно-крапельний, проте у маленьких дітей шлях передачі може бути контактним.
Збудник інфекції локалізується на слизовій оболонці верхніх дихальних шляхів. Найчастіше хворіють діти віком від 6 міс. до 4 років. Рідше хворіють новонароджені, діти більш старшого віку і дорослі.
В Україні за 2018 рік зареєстровано 75 випадків. За 7 місяців 2019 року захворіло 14 осіб (показник на 100 тисяч складає 0,03), що в 5 раз менше аналогічного періоду минулого року – 63 особи (показник 0,15).
Найчастішими клінічними формами гемофільної інфекції є менінгіт, середній отит і пневмонія. Реєструються також і інші ускладнення: перикардит, синусит, отит, гнійні артрити, захворювання дихальних шляхів та ін.
Гемофільна пневмонія є другою за частотою серед усіх бактеріальних пневмоній у дітей. Може проявлятися як у вигляді осередкової пневмонії, так і у вигляді крупозної, дуже часто (до 70 %) супроводжується гнійним плевритом у дітей, може ускладнюватися гнійним перикардитом, середнім отитом. Може приймати затяжний перебіг. У дорослих, особливо літніх осіб, гемофільна інфекція може нашаровуватися на інші види інфекцій.
Єдиним профілактичним захистом є вакцинація, яка передбачена чинним Календарем профілактичних щеплень.
Вакцинація дітей може проводитись моновакцинами та комбінованими вакцинами, що містять Hib-компонент. Щеплення необхідно проводити за схемою 2-4-12 місяців.
Вакцинація проводиться дітям до 5 років. Дорослому населенню вакцинація проти Hib-інфекції проводиться за власні кошти.
Нагадаємо, не завжди біль в горлі – це ангіна. Факти й міфи про інфекцію.