Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
сб, 23 листопада
+3
$   41.32
  42.99

Чи можна відвідувати пацієнта в реанімації – пояснення МОЗ

9 квіт. 2024 13:37

Останнє оновлення  
29 лип. 2024 14:01
Здоров'я
0

1212

0
Чи можна відвідувати пацієнта в реанімації – пояснення МОЗ

Реанімація: закрита чи відкрита?


Чи можна відвідувати пацієнта в реанімації – пояснення МОЗ
Фото - ілюстративне

Міністерство охорони здоров’я зазначило, що реанімації в Україні є відкритими. Це означає, що близькі чи родичі можуть були поруч з пацієнтом протягом тривалого часу або відвідувати його. Проте передбачене дотримання певних правил.

«Вільний доступ затверджено наказом МОЗ ще у 2016 році.

Також у вимогах до багатьох медичних пакетів, за якими НСЗУ Національна служба здоров'я України укладає договори з медичними закладами, прописано окремим пунктом забезпечення права пацієнтів, які перебувають на лікуванні у відділенні інтенсивної терапії, на допуск до них відвідувачів 24/7 в будь-який день тижня згідно з правилами, визначеними чинними нормативно-правовими актами», - інформують у МОЗ.

Правила відвідування хворого у реанімації

  • Один відвідувач може бути біля пацієнта без обмежень по часу. Одночасно біля пацієнта може бути не більше двох людей.
  • Відвідувачем може бути будь-яка особа незалежно від родинних стосунків. Але ті, хто не є батьками пацієнта-дитини, мають право на допуск до реанімації лише за умови наявності усної згоди одного з батьків пацієнта-дитини або законних представників.
  • Потрібно дослухатися до інструкцій, порад та прохань медичного персоналу. Наприклад, медичні працівники можуть попросити тимчасово залишити палату, якщо виникне необхідність проведення у палаті невідкладних дій медичного характеру. Така вимога медичного працівника є обов’язковою до виконання.
  • Не можна відвідувати реанімацію у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння, маючи інфекційне захворювання. Або якщо нещодавно мали контакт з носієм інфекційного захворювання.
  • Потрібно ставитися з повагою до приватності та спокою пацієнта, зокрема інших пацієнтів, які знаходяться у палаті ВІТ.
  • Категорично заборонено чіпати апаратуру ВІТ та будь-яким іншим чином перешкоджати процесу лікування.

Читайте також: Збій в «інструкції»: як виникає рак, симптоми й лікування онкології.