Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пт, 24 травня
+15
$   39.92
  43.31

5 січ. 2024 16:10

Останнє оновлення  
5 січ. 2024 16:10
Події
0

109

0

Чи можливий новий наступ на Харківщині?

Чи можливий новий наступ на Харківщині?

Росія надалі може бити по критичній та енергетичній інфраструктурі Харкова та області.


Чи можливий новий наступ на Харківщині?

Влада Харківської області заперечує імовірність великого наступу російської армії у найближчий час, про що написало видання "The Telegraph".

Британське видання "The Telegraph" з посиланням на неназвані джерела в українській розвідці написало, що в найближчі тижні російська армія нібито планує новий "широкомасштабний наступ" на Харківську область – принаймні українське військо готується до цього. Мовляв, нещодавні атаки на Харків та область – провісники цього, й у найближчі вихідні можливі нові атаки.

Начальник служби зв'язків з громадськістю командування Сухопутних військ Збройних сил України Володимир Фітьо назвав це "маячнею". За його словами, журналісти "все перекрутили" і в матеріалі немає "нічого нового".

Фітьо заявив, що "The Telegraph" посилається на "якісь незрозумілі підрозділи військової розвідки" і матеріал "не вартий уваги".

Керівник Харківської обладміністрації Олег Синєгубов, коментуючи цей матеріал, сказав, що на різних напрямках фронту на Харківщині поки не фіксують скупчення російських військ.

"Скупчення (військ – ред.) ми наразі не спостерігаємо, не фіксуємо. Всі лінії кордону – ситуація у нас не змінилася, але ми моніторимо все в режимі онлайн, наші військові вживають всіх необхідних заходів, щоб бути готовим до будь-яких розвитків подій.

Для того, щоб говорити про плани ворога про будь-який наступ, він має сконцентрувати підрозділи на тому чи іншому напрямку. Наразі такої концентрації немає. Об'єктивних причин казати, що ворог найближчим часом буде здійснювати певні штурмові дії по цьому напрямку, немає. Однак ця ситуація може змінитися щохвилини", - казав посадовець.

Водночас керівник обладміністрації розповів, що Росія не відмовилася від планів щодо окупації територій Харківської області.

"Ми розуміємо, що ворог від своїх намірів щодо можливого відбиття території, які він втратив під час звільнення восени 22 року, щодо міста Харкова, окупації можливої не відмовився. Маємо бути до цього готові", – сказав Синєгубов.

Він також розповів, що за інформацією розвідки Росія надалі може бити по критичній та енергетичній інфраструктурі Харкова та області.

"Протягом довгого часу ворог не застосовував ракет – "Іскандерів", якими були влучання останнім часом. Він застосовував більше "Шахедів", і так було по всій Україні.

Зараз, коли прийшов холод, є інформація нашої розвідки, що ворог буде бити по нашій критичній, енергетичній інфраструктурі. Тому ми сьогодні проводимо засідання Ради оборони, де розглядатимемо питання готовності пунктів незламності, координацію дій всіх екстрених служб", - зазначив Снєгубов.