18 берез. 2024 10:17
1158
Центр громадського здоров'я розповів про важливість вакцинації від туберкульозу.
Понад 100 років тому французькі лікарі Альбер Кальметт і Каміль Герен створили зі збудника туберкульозу корів бактерію, що спричиняє імунну відповідь, але не туберкульоз. Сьогодні цей мікроорганізм відомий як бацила Кальметта — Герена, або вакцина БЦЖ.
ВООЗ рекомендує одну дозу БЦЖ усім немовлятам у країнах, де досі поширений туберкульоз, якою, на жаль, є і Україна. Щеплення роблять новонародженим у пологовому в перші дні життя.
Про це розповідає Центр громадського здоров’я.
Туберкульоз у маленьких дітей вражає внутрішні органи, лімфатичну систему, кістки і навіть оболонки мозку. Імунна система дитини не в змозі впоратися із підступним збудником, і дитина може померти. Саме тому важлива вакцинація проти туберкульозу у ранньому віці — ефективний захист триває щонайменше п’ять років.
«Вакцинація БЦЖ не може спричинити жодної хвороби, навіть якщо імунна система ніяк не зреагує, адже у бактерії БЦЖ відсутні гени, потрібні для атаки організму. Ці гени зникли тоді, коли Кальметт і Герен 250 разів «пересівали» культуру бактерії», - пояснюють у ЦГЗ.
Якщо дитину з якихось причин не вакцинували в пологовому, то необхідно зробити щеплення якнайшвидше. Зверніться до педіатра, щоб отримати направлення на вакцинацію.
«Головне, що треба запам’ятати, — це ефективність, безпечність та безумовна необхідність вакцинації новонароджених проти туберкульозу. Вакцина БЦЖ добре захищає дітей від розсіяного туберкульозу і смерті внаслідок нього», - наголошують у центрі громадського здоров’я.
Нагадаємо, профілактичні щеплення можна буде зробити в аптеці.