Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пн, 25 листопада
--2
$   41.32
  42.99

Банан зі скотчем знову виставили на продаж: інсталяцію оцінюють у понад мільйон доларів

25 жовт. 2024 16:59

Останнє оновлення  
25 жовт. 2024 16:59
Технології та наука
0

944

0
Банан зі скотчем знову виставили на продаж: інсталяцію оцінюють у понад мільйон доларів

Раніше таку ж саму інсталяцію з’їв художник.


Аукціонний дім Sotheby’s знову виставляє на продаж інсталяцію італійського художника Мауріціо Каттелана під назвою «Комедіант», яка являє собою банан, приклеєний скотчем до стіни. Цей витвір, що свого часу викликав резонанс у соціальних мережах, був проданий за 120 тисяч доларів. Тепер його стартова ціна складає від одного мільйона доларів.

Про це повідомляє CNN.

Аукціонний дім заявив, що продає одну з трьох наявних копій інсталяції «Комедіант». У 2019 році Каттелан створив декілька «видань» цього твору, одну з яких демонстрували в музеї в Маямі, де її під час виставки з’їв інший художник.

Дві з цих робіт були продані приватним колекціонерам за 120 тисяч доларів кожна, а третю придбали за вищу, проте не розголошену суму, і подарували музею Гуггенхайма в Нью-Йорку.

За інформацією Bloomberg, на аукціон буде виставлено одну з копій, проданих п'ять років тому в приватну колекцію. На цей раз інсталяцію оцінюють у 1-1,5 мільйона доларів.

Покупець отримає сертифікат автентичності, який дозволяє демонструвати витвір мистецтва, інструкції для його виставлення, а також рулон скотчу і банан (звісно, свіжий).

У Sotheby's уточнили, що банан і скотч не є унікальними елементами для цього твору і за потреби можуть бути замінені.

Перед проведенням аукціону інсталяція вирушить у світове турне, яке стартує з виставки в Нью-Йорку 28 жовтня. Далі «Комедіант» відвідає Лондон, Париж, Мілан, Гонконг, Дубай, Тайбей, Токіо та Лос-Анджелес.

Читайте також: З метою руйнування стереотипів про красу та створення більш інклюзивного цифрового середовища, група молодих студентів і професіоналів з Лондона закликала до створення перших в історії емоджі із зачісками темношкірих та представників змішаної раси.