7 груд. 2023 15:59
103
Увесь час астронавта, який доглядав за врожаєм, жартома звинувачували, що він з’їв помідор.
Астронавти знайшли залишки помідора, який був вирощений на Міжнародній космічній станції, але загубився представником NASA Френком Рубіо понад 8 місяців тому.
Історію втраченого помідора розповіли у виданні Space.
Карликовий помідор був частиною врожаю, за яким Рубіо доглядав. Кожен астронавт МКС отримав зразки помідорів після збору врожаю у березні 2023 року, але запакований у спеціальний пакет помідор Рубіо полетів і загубився. Деякий час члени екіпажу жартома звинувачували астронавта у тому, що він з’їв овоч.
Про зниклий помідор вперше публічно заговорили у вересні цього року, коли Рубіо спілкувався із Землею щодо несподівано встановленого рекорду для астронавта – він пробув на космічній станції 371 день, замість 6 місяців. Це сталося через проблеми із російським космічним кораблем «Союз».
Жартома астронавт сказав, що витратив декілька годин на пошуки зниклого помідора. Хоча насправді, Рубіо, як і інші астронавти, не приділяв багато часу пошукам. За час перебування в космосі він встиг провести багато важливих експериментів.
Після того, як астронавт повернувся на Землю в жовтні, його запитали за зниклий овоч. Але Рубіо сказав, що помідор не знайшли на МКС.
«Ви знаєте, реальність проблеми в тому, що вологість на МКС близько 17%. Ймовірно, овоч висох настільки, що вже не зрозуміло, що це. Сподіваюся, його знайдуть», – додав астронавт.
Залишки цього помідора через 8 місяців виявили астронавти на космічній станції абсолютно випадково.
13 верес. 2023 17:07
105
Космічний корабель захопив у кадр найбільш вулканічно активний світ у Сонячній системі — Іо
Місія NASA «Юнона» (Juno) завершувала свій 53-й близький проліт повз Юпітер і змогла зробили зображення планети разом з її супутником Іо.
Про це пише пресслужба NASA.
Космічний корабель захопив у кадр найбільш вулканічно активний світ у Сонячній системі — Іо. На ньому сотні вулканів, які регулярно вивергаються розплавленою лавою та сірчистими газами. Учені отримали нове зображення Іо вперше з 2007 року.
На момент, коли Juno робив фото, він перебував за понад 50 тисяч кілометрів від Іо і майже за 245 тисяч кілометрів від Юпітеру.
9 жовт. 2023 17:05
149
Скафандр Axiom Extravehicular Mobility Unit (AxEMU) дозволить астронавтам жити та працювати на Місяці та навколо нього.
Prada розробить скафандри для місії NASA на Місяць, пише Robb Report.
Висадити екіпаж місії NASA на Місяць планують у 2025 році.
Фахівці Prada працюватимуть з командою Axiom Space, щоб удосконалити матеріали та функції скафандрів.
Скафандр Axiom Extravehicular Mobility Unit (AxEMU) дозволить астронавтам жити та працювати на Місяці та навколо нього. У нього буде підвищена гнучкість, посилений захист від навколишнього середовища та спеціалізовані інструменти для досліджень.
7 груд. 2023 09:34
234
Порох, підгоріле м’ясо або тістечка: астронавти NASA розповіли, чим пахне космос
Астронавти після виходів у відкритий космос описували запахи, схожі на палений біфштекс і залізо, які там відчули.
В космосі – майже ідеальний вакуум, а отже немає запаху. Однак, за словами астронавтів, коли вони поверталися на станцію та знімали шоломи, то "вловлювали легкий аромат космосу". Його також помічають працівники космічної станції після відкриття шлюзів, пише Live Science.
"Космос точно має запах, який відрізняється від будь-чого іншого", – заявив астронавт NASA Домінік "Тоні" Антонеллі. Він виходив у відкритий космос у 2009 році.
Зазвичай цей запах порівнюють з розпеченим металом, підгорілим м’ясом або тістечками, відпрацьованим порохом і зварюванням металу, додають у NASA. Астронавт Томас Джонс порівняв цей запах з озоном.
Існує кілька можливих пояснень цього запаху, каже диспетчерка польотів у відкритому космосі Міранда Нельсон.
Одне пов’язане з киснем, що "плаває" навколо Міжнародної космічної станції. Ультрафіолетові промені сонця можуть розщеплювати молекули кисню, які складаються з двох атомів на окремі.
Цей атомарний кисень може прилипати до скафандрів, стін шлюзів та інших предметів, запускаючи хімічні реакції, внаслідок яких і з’являється запах.
"Інша набагато цікавіша теорія полягає в тому, що цей запах пов’язаний із вибухами зірок, тобто вмираючими зірками", – вважає Міранда Нельсон.
Внаслідок цього виникають поліциклічні ароматичні вуглеводні сполуки, що містяться у вугіллі, їжі, нафті та інших матеріалах.
У 2008 році NASA доручило біохіміку Стіву Пірсу створити аромат, який імітував би запах, описаний астронавтами. Це мало б зробити навчання астронавтів більш реалістичними.
Він створив запах на основі розповідей астронавтів, а за кілька років допоміг розробити парфум, відомий як Eau de Space. Він став бестселером з моменту запуску у 2020 році.
"Чесно кажучи, насправді дуже мало людей, які по-справжньому відчули запах космосу і могли б прокоментувати його реалістичність", – визнав Пірс.