28 листоп. 2024 12:49
872
Підбірка шедевральних фільмів для поціновувачів мистецтва.
Щорічно у прокат виходять сотні, якщо не тисячі стрічок, але часто представленні фільми мають, м’яко кажучи, низьку пробу. Справжні кіношедеври, які несуть в собі глибокі підтексти та запам’ятовуються надовго, з’являються рідко. Через це вони й цінні.
Редакція Україна.info підготувала підбірку картин, які сподобаються поціновувачам кіномистецтва.
Режисер Даррен Аронофскі суттєво відрізняється глибиною своїх фільмів та контрастує на фоні багатомільйонних блокбастерів, а також франшиз. Водночас, його кіно не скочується до цілковитого артхаусу, а навпаки творець через масову обгортку доносить свої ідеї до широкого кола глядачів, змушуючи задуматися.
«Фонтан» один з тих фільмів, що вражає навіть тоді, коли до кінця не зрозуміло що ти щойно переглянув. У фільмі представлено три сюжетні лінії, які переплітаються одна з одною. Це похід конкістадора в минулому, трагедія лікаря в сучасності та космічна подорож людини майбутнього.
Режисер Веса Андерсона зробив собі ім’я та заслужив любов глядачів завдяки особливим прийомам у його фільмах. По-перше, вони дуже яскраві. Підбір кольорів абсолютно важливий для історії. По-друге, об’єкти в кадрі завжди симетричні. По-третє, головні герої часто інфантильні, або емоційно неврівноважені. Але у фільмі, повна назва якого звучить - «Французький вісник» від «Ліберті, Канзас Івнінґ Сан», кінотворець кидає виклик сам собі, тому що частина історій знята у чорно-білій манері.
Протиріччя - це головна тема стрічки. Наприклад, у новелах йдеться про смак отрути, художній шедевр, який неможливо зрушити з місця, студентську революцію через заборону відвідувати жіночий гуртожиток та інше.
Фільм «Позамежжя» знятий на основі художніх образів, часто копіюючи відомі твори мистецтва, а також змінюючи темп повісті. Це красиве кіно має глибокі підтексти, які неможливо осягнути, обмежившись лише одним переглядом.
За сюжетом, каскадер після невдалого стрибка опиняється в лікарні. Виявляється, що він навмисно намагався завдати собі шкоди через нерозділене кохання. Щоб довести самогубство до фіналу, дублер намагається умовити дівчинку принести йому пігулки, аби отруїтися. Натомість він розповідає їй казку, але дитина не поспішає виконувати прохання.
«Юність» сучасного італійського класика Паоло Соррентіно досліджує питання життєвих досягнень. Події фільму відбуваються на закритому курорті десь у горах. Головні ролі виконали Майкл Кейн, Гарві Кейтель та Рейчел Вайс.
Кіно вирізняється стильною та глибокою зйомкою, а також неочікуваним поворотом сюжету у фіналі. Це один з кращих фільмів сучасності.
Ім’я Квентіна Тарантіно відоме навіть тим, хто не надто цікавиться темою кіно. Скандальний кінорежисер, який використовує у своїх роботах максимальну кількість бутафорської крові та насильства, водночас є палким кіноманом. Його фільм «Одного разу в Голлівуді» - фактично зізнання у цьому.
Стрічка розповідає про актора спагеті-вестернів Ріка Долтона та його друга, а за сумісництвом дублера, Кліффа Бута. Обоє переживають не найкращі часи, як і сам Голлівуд. Але вони залишаються частиною величезної епохи, яка вплинула не лише на кінематограф, але й на світ загалом. Режисер вміло розповідає про історію, водночас змінюючи деякі реальні факти під свій манер.
Читайте також
Автор - Михайло Чорнопиский