Європейська мовна спілка наполягає, що провести пісенний конкурс “Євробачення-2023” в Україні – країні-переможниці цього року – неможливо і пояснила, чому.
Про це передає УНН.
“EBU повністю розуміє розчарування, викликане оголошенням про те, що пісенний конкурс Євробачення-2023 не може бути проведений в Україні, країні-переможниці цього року“, – йдеться у заяві.
У заяві додається, що EBU з жалем ухвалив рішення про перенесення заходу до іншої країни та продовжить обговорення питання щодо пошуку відповідного місця для проведення Євробачення наступного року.
У Європейські мовній спілці перелічили, чому саме не можна провести Євробачення-2023 в Україні:
- Рішення було продиктовано обов’язком EBU забезпечити виконання умов, що гарантують безпечність та безпеку всіх, хто працює та бере участь у заході, планування якого необхідно розпочати негайно в країні, що приймає.
- Там вказують, що зазвичай для роботи на конкурсі акредитовано щонайменше 10 000 осіб, включаючи знімальну групу, співробітників та журналістів. Очікується, що на захід приїде ще 30 000 фанатів з усього світу. Їхній добробут – наша головна турбота.
“Тому дуже важливо, щоб рішення, які ухвалюються щодо такої складної телевізійної події у прямому ефірі, приймалися професіоналами в галузі мовлення та не ставали політизованими”, – додається у заяві.
- У правилах Євробачення, з якими згодні всі мовники, “чітко зазначено, що захід може бути перенесений у форс-мажорних ситуаціях, таких як війна, що триває”, наголошуються у Європейській мовній спілці.
“У відповідь на опитувальник EBU з безпеки низку ризиків, які можуть вплинути на безпосереднє планування такого великого заходу, включаючи “серйозний” ризик повітряних нальотів/атак з літаків або атак з використанням безпілотників або ракет, які можуть призвести до значних жертв, було визначено у наданій нам українській оцінці”, – йдеться у заяві.
Окрім того, як зазначається, EBU звернулася за консультацією до стороннього експерта з безпеки, у якій “чітко вказувалося, що контрзаходи, запропоновані для пом’якшення загроз при плануванні заходу в Україні, були недостатніми для міжнародного публічного заходу, а оцінка ризику події з масовими жертвами через конфлікт, що триває, “висока”. “Окрім міркувань безпеки, конфлікт, що триває, в Україні змушує делегації та учасників неохоче приїжджати до країни. Ми також наголосили на коментарі генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга про те, що війна в Україні “може тривати роки”, – сказано у заяві.
- Щодо можливості проведення конкурсу у прикордонному районі неподалік сусідньої країни, то технічні характеристики запропонованих місць проведення та відсутність необхідної навколишньої інфраструктури не відповідають вимогам Євробачення.
“Усе це сприяє загальній оцінці EBU про те, що з точки зору безпеки та гарантій експлуатації необхідних вимог до хостингу, викладених у правилах конкурсу “Євробачення”, не дотримано”, – зауважили у Європейській мовній спілці.
Також, як повідомлялось раніше, прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон 18 червня заявив, що Україна може і повинна приймати «Євробачення» 2023 року. Він сказав про це після того, як організатори музичного конкурсу заявили, що хочуть провести його у Британії через масштабну війну, яку Росія почала в Україні.