Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
сб, 23 вересня
+27
$   36.57
  38.9

31 лип. 2023 07:48

Останнє оновлення  
31 лип. 2023 07:48
Події
0

82

0

З’явилися супутникові знімки пошкодженого Чонгарського мосту

З’явилися супутникові знімки пошкодженого Чонгарського мосту

ЗСУ уразили Чонгарський міст 29 липня


У суботу 29 липня Збройні сили України підірвали міст у Чонгарському перешийку. OSINT-дослідник Гіденорі Ватанаве опублікував супутникові знімки, які підтверджують пошкодження моста.

Він порівняв ділянку мосту, по якій вдарили Сили оборони, на знімках об’єкта за 24 та 30 липня. На останніх видно руйнування, яких раніше не було. Також аналітик зазначив, що на північ від моста стоїть поїзд.


Чому в Росії уникають теми про атаку ЗСУ на Чонгарський міст

Аналітики вважають, що відсутність реакції російських військових блогерів на удар ЗСУ по мосту Чонгар – це «помітний перелом у репортажах про війну в Україні».

Це, на думку фахівців, може бути ознакою того, що Кремль наказав «воєнкорам» утриматися від висвітлення певних тем, йдеться у публікації.

Аналітики ISW не зафіксували жодних дискусій у російському медіаполі щодо українського удару чи коментарів щодо заяви ватажка окупантів на Херсонщині Володимира Сальдо про нібито перехоплення 12 українських крилатих ракет Strom Shadow при атаці на міст. При цьому фахівці зазначили, що російські блогери прокоментували удар ЗСУ по мосту Чонгар 22 червня із загальним обуренням і занепокоєнням.

«При цьому активно обговорювали цю тему російські блогери, які регулярно коментують як успішні, так і нібито невдалі українські удари по російській логістиці», – зазначили аналітики ISW.

Раніше ISW вже оцінював, що окремі російські «воєнкори» можуть формувати своє висвітлення війни в Україні у спосіб, більш сприятливий для кремлівських наративів, через страх покарання з боку Кремля.

Однак, зазначають експерти, загальний страх перед покаранням Кремля навряд чи призвів би до такої майже повсюдної відсутності висвітлення важливої події, і більш імовірно, що причиною цього стала конкретна вказівка Кремля не висвітлювати перебої в роботі критично важливих наземних ліній зв’язку.