20 лют. 2025 12:05
386
Британія і Франція пропонують розмітити 30 000 європейських військ в Україні.
Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер представить Дональду Трампу план відправки близько 30 000 європейських військ в Україну. Очікується, що посадовець детально розповість, як європейські сили можуть контролювати будь-яку угоду про припинення вогню, укладену за посередництва президента США, під час зустрічі у Вашингтоні наступного тижня.
Про пише The Telegraph.
Але, за словами західних офіційних осіб, поінформованих про плани, він закликатиме Трампа залишити американські винищувачі та ракети в готовності у Східній Європі, щоб відповісти смертоносною силою, якщо Росія порушить умови будь-якого перемир’я.
Англо-французька стратегія щодо «сил заспокоєння» була представлена найвпливовішим лідерам Європи на екстреній зустрічі в Парижі на початку цього тижня, коли вони намагалися відповісти на початок мирних переговорів Трампа з Володимиром Путіним.
Міністр оборони США, заявив, що повна відповідальність за будь-які миротворчі операції в Україні ляже на європейців і Канаду.
Операція буде підкріплена достатньою вогневою потужністю, щоб знову відкрити повітряний простір України та забезпечити комерційні рейси.
Морські патрульні кораблі також будуть направлені в Чорне море для моніторингу російських загроз комерційним судноплавним маршрутам.
План, окреслений західними офіційними особами, далеко не відповідає 200-тисячній миротворчій місії, яку вимагає президент України Володимир Зеленський як можливу ціну за підписання мирної угоди.
Але враховуючи опозицію Німеччини, Іспанії та Італії, європейські можливості для забезпечення майбутнього України видаються обмеженими.
Залишаючи переговори в Парижі, Кір Стармер сказав, що така операція потребуватиме «захисного механізму США», щоб утримати Росію від наступного нападу.
«Метою механізму захисту було б мати впевненість, що будь-які сили, які будуть розгорнуті, не кинуть виклику з боку Росії», — сказав західний чиновник.
Захист може включати винищувачі США, дислоковані в Румунії та Польщі, готові відповісти на будь-яку майбутню російську агресію.
Набагато більші багатонаціональні сухопутні сили також можуть базуватися на східних кордонах НАТО, щоб у разі потреби просунутися для захисту європейських військ в Україні.
Стратегія також відповідає довгостроковій політиці не вводити війська НАТО в пряму конфронтацію з російськими силами на підтримку України.
Видання зазначає, що є надія, що Трамп підпише підтримку, яка означатиме, що американські війська не будуть розміщені в Україні після війни.
Європейський чиновник сказав The Telegraph, що НАТО також доведеться почати обговорення статті 5 про взаємну оборону, згідно з якою напад на одного члена є нападом на всіх.
Хоча немає очікувань, що пункт поширюватиметься на європейські війська, дислоковані в Україні, деякі країни наполягатимуть на тому, що прикриття залишиться, якщо Москва вирішить атакувати їх територію через розгортання.