Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
сб, 23 вересня
+26
$   36.57
  38.9

31 лип. 2023 08:55

Останнє оновлення  
31 лип. 2023 08:55
Події
0

69

0

Звільнити Крим до Різдва. Британія готує українських спецпризначенців

Звільнити Крим до Різдва. Британія готує українських спецпризначенців

Більше двох тисяч солдатів братимуть участь у спеціальних навчаннях і потім сформують вістря атаки під час вторгнення в Крим.


Британські війська готують елітну українську бригаду спецназівців, щоб вивести російські війська з ладу і деокупувати Крим до Різдва.

Про це повідомляє видання Daily express з посиланням на джерела.

Так, видання зазначає, що понад 2000 солдатів прибули у віддалений район Дартмура для участі в спеціальних навчаннях. Джерела кажуть, що вони сформують вістря атаки під час вторгнення.

Відзначається, що операція буде включати в себе удари з повітря, суші і моря, при цьому українські спецназівці будуть використовувати техніку для підриву і паралічу російських військ.

Навчання проводиться в бойовому таборі в Окемптоні, штат Девон, який закритий для всіх інших військових частин та представників громадськості. Тренування під наглядом 42 королівських морських піхотинців включають класичні марші, а також групові атаки ротних командос з використанням бойових патронів в нічний час.

Як повідомило високопоставлене британське військове джерело, тренування зосереджене на використанні гнучкої тактики НАТО, щоб допомогти українським військам "сформувати поле бою", перш ніж завдати удару в саме серце ворога.

"Операція з повернення Криму буде являти собою багаторазові удари по російських силах", - сказало джерело, зазначивши, що успіх буде залежати від власної здатності українців швидко адаптуватися і долати труднощі.

31 лип. 2023 07:48

Останнє оновлення  
31 лип. 2023 07:48
Події
0

83

0
З’явилися супутникові знімки пошкодженого Чонгарського мосту

ЗСУ уразили Чонгарський міст 29 липня


У суботу 29 липня Збройні сили України підірвали міст у Чонгарському перешийку. OSINT-дослідник Гіденорі Ватанаве опублікував супутникові знімки, які підтверджують пошкодження моста.

Він порівняв ділянку мосту, по якій вдарили Сили оборони, на знімках об’єкта за 24 та 30 липня. На останніх видно руйнування, яких раніше не було. Також аналітик зазначив, що на північ від моста стоїть поїзд.


Чому в Росії уникають теми про атаку ЗСУ на Чонгарський міст

Аналітики вважають, що відсутність реакції російських військових блогерів на удар ЗСУ по мосту Чонгар – це «помітний перелом у репортажах про війну в Україні».

Це, на думку фахівців, може бути ознакою того, що Кремль наказав «воєнкорам» утриматися від висвітлення певних тем, йдеться у публікації.

Аналітики ISW не зафіксували жодних дискусій у російському медіаполі щодо українського удару чи коментарів щодо заяви ватажка окупантів на Херсонщині Володимира Сальдо про нібито перехоплення 12 українських крилатих ракет Strom Shadow при атаці на міст. При цьому фахівці зазначили, що російські блогери прокоментували удар ЗСУ по мосту Чонгар 22 червня із загальним обуренням і занепокоєнням.

«При цьому активно обговорювали цю тему російські блогери, які регулярно коментують як успішні, так і нібито невдалі українські удари по російській логістиці», – зазначили аналітики ISW.

Раніше ISW вже оцінював, що окремі російські «воєнкори» можуть формувати своє висвітлення війни в Україні у спосіб, більш сприятливий для кремлівських наративів, через страх покарання з боку Кремля.

Однак, зазначають експерти, загальний страх перед покаранням Кремля навряд чи призвів би до такої майже повсюдної відсутності висвітлення важливої події, і більш імовірно, що причиною цього стала конкретна вказівка Кремля не висвітлювати перебої в роботі критично важливих наземних ліній зв’язку.