6 груд. 2023 08:56
170
Росіяни втратиили 335 110 своїх вояк.
Генеральний штаб ЗСУ оновив інформацію про загальні бойові втрати противника з 24.02.22 по 06.12.23. Протягом минулої доби Сили оборони ліквідували 1270 окупантів, бомбардувальник Су-24М, 13 танків та 37 артсистем.
Втрати ворога:
6 груд. 2023 08:07
241
День ЗСУ святкуємо 6 грудня.
Кожного року, 6 грудня, відзначаємо чи не найважливіше свято – День Збройних сил України. Це професійне свято всіх військовослужбовців нашої держави.
День ЗСУ заснували у рік проголошення української незалежності. Саме у 1991 році, при ухваленні закону «Про Збройні сили України». Дата збігається із Першим зимовим походом Армії УНР.
Особливого змісту набуло свято саме після 2014 року, коли російська армія вторглася на українську територію. Десять років поспіль Збройні сили України показують світові, що є потужною силою, знищуючи зло на своїй землі.
Кожен їх крок на полі бою – це боротьба за життя нації та країни. Попри складнощі воїни йдуть до перемоги. Тому День ЗСУ традиційно став днем вдячності українським захисникам. Сьогодні прийнято вшановувати героїв, що полягли за незалежність.
Навіть під час широкомасштабної війни Збройні сили нарощують свою потужність. Проходять навчання за кордоном, опановують нові види зброї та діляться своїм досвідом із арміями НАТО. Згідно рейтингу Global Firepower, на початку 2023-го ЗСУ посіли 15 сходинку в рейтингу найсильніших армій світу, покращивши свої позиції на 7 пунктів.
Склад Збройних сил України
6 грудня маємо ще одну дату, коли українські захисники проявили небачену мужність у боротьбі за незалежність. Сталося це в 1919 році під час походу Армії УНР тилами Червоної та Добровольчої армій. Керував – Михайло Омелянович-Павленко. Подія отримала назву Зимовий похід.
Історики називають його «витвором» воєнного мистецтва Української революції (1917-1921). Саме тоді українські армійці успішно застосували методи партизанщини для боротьби із ворогом, який значно переважав своєю чисельністю. Воїни досягнули головної мети – зберегти армію УНР.
Завдяки Зимовому Походові в українській державності не було перерви між роками 1919 і 1920. Елементи державності — влада, населення, територія — всі ці 5 місяців були в руках Української Народної Республіки — в різний час, в різних місцях, але все на території України.
Цей рік має ще одну особливість. Адже після переходу Православної церкви на новоюліанське літочислення День Святого Миколая маємо 6 грудня. Раніше його відзначали 19 грудня.
Зазначимо, що календарна реформа проходить добровільно, хоча на законодавчому рівні маємо затвердження нових дат свят, що залежать від церковного календаря.