Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
сб, 30 вересня
+18
$   36.57
  38.74

11 берез. 2022 16:16

Останнє оновлення  
1 берез. 2023 12:22
Події
0

10

0

Знав, що ціллю є житлові будинки, але бомби скинув - полонений російський льотчик

Знав, що ціллю є житлові будинки, але бомби скинув - полонений російський льотчик


Полонений російський льотчик Максим Криштоп заявив, що встиг зробити три вильоти на територію України і під час одного з них скинув 4 тонни фугасних бомб на житлові будинки мирних мешканців.

Сказав Криштоп на пресконференції 11 березня, пише УП.

"Третій мій бойовий політ був 6 березня. На борту було 4 тонни фугасних авіаційних бомб. Під час виконання бойового завдання я зрозумів, що ціллю є не військові об’єкти противника, а житлові будинки і мирні люди, але злочинний наказ виконав. Потім був збитий ППО України і взятий в полон військовими Нацгвардії України", - каже полонений.

За словами Криштопа, льотчики отримали наказ наносити удари по території України, починаючи з 24 лютого.

Свій перший бойовий політ він здійснив 24 лютого. Криштоп скинув 3 тонни фугасних авіаційних бомб на живу силу українських військових, які розташовувались південніше Балаклії. Злочинець додав, що ціль була уражена.

Другий бойовий політ окупант здійснив 3 березня. Його літак ніс 3 тонни фугасних бомб, які він скинув на колону бронетехніки українських військових біля Ізюму. Криштоп уточнив, що ціль також була уражена.

На запитання журналіста, чи мав він можливість не виконувати наказ, коли зрозумів, що має скинути бомби на житлові будинки, Криштоп сказав, що така можливість була, але він "виявив слабкість і малодушність".

Окупант також сказав, що йому начальство ще в січні повідомило про те, що вони будуть брати участь у бойових діях в Україні. І що вони готувались до наступу під виглядом навчань.

Російський загарбник визнав, що вчинив жахливі злочини, просив вибачення і обіцяв "докласти зусиль, щоб війна закінчилась якомога скоріше, а всіх винних притягнули до відповідальності".

Він також закликав російських солдатів припинити виконувати злочинні накази і вести війну проти мирного населення України.

"Вважаю, що цю війну ми вже програли", – підсумував окупант.