Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
нд, 25 лютого
+6
$   38.35
  41.56

21 січ. 2024 13:37

Останнє оновлення  
21 січ. 2024 13:37
Суспільство
0

307

0

Зеленський заявив, що зараз не бачить потреби мобілізувати пів мільйона людей

Зеленський заявив, що зараз не бачить потреби мобілізувати пів мільйона людей

Також він назвав питання про мобілізацію – питанням справедливості.


Зеленський заявив, що зараз не бачить потреби мобілізувати пів мільйона людей

Президент України Володимир Зеленський заявив, що розглядає мобілізацію як питання справедливості. І він не бачить потреби у тому, щоб мобілізувати 500 тисяч людей.

«Я поки що не побачив достатньо зрозумілих деталей, щоб сказати, що пів мільйона треба мобілізувати», – сказав Зеленський в інтерв'ю британському телеканалу Channel 4 News.

Володимир Зеленський наголосив, що гроші на проведення мобілізації такої кількості людей йтимуть не від іноземних партнерів, а їх виділятимуть із державного бюджету України.

Він також назвав мобілізацію «питанням справедливості» для військових, які воюють з самого початку повномасштабного вторгнення. Також він додав, що закон про мобілізацію «важливий і справедливий».

«Треба ухвалити «розумний і справедливий» закон про мобілізацію, який дасть людині зрозуміти «куди вона йде, наскільки і хто її підготує», – додав Зеленський.26 груд. 2023 10:11

Останнє оновлення  
26 груд. 2023 10:11
Суспільство
0

119

0
Законопроєкт про мобілізацію та військовий облік: розповіли, хто має право на відстрочку

У тексті законопроєкту про удосконалення мобілізації і військового обліку йдеться про зміну призовного віку та уточнення щодо осіб, які мають право на відстрочку.


Кабінет міністрів України вніс до Верховної Ради законопроєкт про удосконалення мобілізації і військового обліку.

Про це йдеться у тексті законопроєкту.

У законопроєкті № 10378 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби» пропонується змінити призовний вік з 27 до 25 років.

Також в пояснювальній записці вказується, що право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації мають особи з інвалідністю І чи ІІ групи, або особи, які тимчасово не придатні.

  • особи, дружина (чоловік) яких з числа осіб з інвалідністю I або II групи та/або одного зі своїх батьків або батьків дружини (чоловіка) з числа осіб з інвалідністю I або II групи за умови, що такі особи з інвалідністю обрали військовозобов'язаного для здійснення за ними догляду;
  • жінки, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а також якщо дитина потребує домашнього догляду тривалістю не більше домашнього догляду тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку;
  • вагітні жінки.

Право на відстрочку також отримують чинні народні депутати України та депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим.

Законопроєкт пропонує звільнити від призову на військову службу наступні категорії громадян:

  • здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти та здобувають рівень освіти, що є вищим за раніше здобутий за однією спеціальністю (професією), а також докторанти, які навчаються за денною або дуальною формою здобуття освіти;
  • наукові та науково-педагогічні працівники закладів вищої та фахової вищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, та педагогічні працівники вищої освіти, наукових установ та організацій, які мають вчене звання та/або науковий ступінь, і педагогічні працівники закладів фахової вищої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, закладів загальної середньої освіти за умови, що вони працюють відповідно в закладах вищої або фахової вищої освіти, наукових установах та організаціях, закладах фахової (професійно-технічної) або загальної середньої освіти за основним місцем роботи на повну ставку.

Не підлягають призову чоловіки і жінки, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час антитерористичної операції.

Законопроєкт встановлює, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації протягом двох років з дня звільнення з військової служби військовозобов'язані, які проходили військову службу під час дії правового режиму воєнного стану та були звільнені зі служби в запас. Також не підлягають призову військовозобов'язані, які проходили військову службу і були звільнені в запас у зв'язку зі звільненням з полону. Ці категорії осіб можуть бути призвані на військову службу за їхньою згодою.

Пропонується, що під призов протягом шести місяців не підлягають військовозобов'язані з числа громадян, звільнених від строкової військової служби під час дії воєнного стану.

Також право на відстрочку від призову будуть мати державні службовці, працівники Бюро економічної безпеки України, Державної виконавчої служби України та прокуратури.

У документі пропонується надавати можливість військовослужбовцям, яких звільнили з полону, відпочити та пройти відновлення під час додаткової відпустки зі збереженням грошового забезпечення тривалістю 90 календарних днів.

Законопроєкт пропонує залучати органи місцевого самоврядування, місцевих державних адміністрацій, військово-цивільних і військових адміністрацій, підприємств, установ та організацій до активної участі в заходах проведення мобілізації, зокрема, під час оповіщення та прибуття громадян, які залучаються до виконання обов'язку під час мобілізації, до збірних пунктів і військових частин.

У документі також уточнюються обов'язки громадян України щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації. Згідно із законопроєктом громадяни зобовʼязані проходити медичний огляд і лікування в лікувально-профілактичних установах згідно з рішенням ВЛК, ставати на військовий облік за місцем перебування в разі переїзду під час проведення мобілізації, з'являтися до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки і військових частин після оголошення мобілізації, мати при собі військово-обліковий документ разом із документом, що засвідчує особу, який пред'являють на вимогу згідно із законом.

 

26 груд. 2023 15:22

Останнє оновлення  
26 груд. 2023 15:22
Суспільство
0

105

0
Мобілізація 500 тисяч. Залужний пояснив, звідки взялася така цифра

Залужний пояснив, навіщо потрібно стільки мобілізованих.


Валерій Залужний зазначив, що військове командування виконує функції захисту держави, відповідно, формує свої запити на боєприпаси, зброю та людський ресурс.

Генеральний штаб ЗСУ для успішного ведення бойових дій у ході повномасштабної війни з Росією запропонував мобілізувати до Сил оборони України ще 450-500 тисяч осіб. І коштуватиме це 500 мільярдів гривень.

Звідки взялася саме така цифра, пояснив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний в ефірі «Єдиних новин».

«Що стосується цієї цифри, ми її сформували на наступний рік, вона, звісно, враховує покриття поточного комплекту, формування нових військових частин, а також прогнозування наших втрат, яких ми можемо зазнати 2024 року. Озвучувати цифри, які стосуються кожного із цих показників я не можу. Це військова таємниця», - сказав Головнокомандувач.

title

https://www.youtube.com/watch?v=onc7rgVu338

10 січ. 2024 14:32

Останнє оновлення  
10 січ. 2024 14:32
Суспільство
0

76

0
Перше читання по законопроєкту про мобілізацію відбудеться 11 січня

Рада розгляне законопроєкт про мобілізацію.


Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що перше читання по законопроєкту стосовно мобілізації відбудеться 11 січня.

Про це парламентар сказав, виступаючи у Верховній раді, повідомив нардеп Ярослав Железняк у своєму Telegram-каналі.

"Лідер Коаліції Давід Арахамія з трибуни парламенту тільки що оголосив, що завтра буде перше читання по законопроєкту по мобілізації", — написав він.

Перше читання по законопроєкту про мобілізацію відбудеться 11 січня

11 січ. 2024 13:26

Останнє оновлення  
11 січ. 2024 13:27
Політика
0

216

0
Законопроєкт про мобілізацію повертають на доопрацювання – Арахамія

Арахамія заявив, що всі політсили зрозуміли і підтримують необхідність мобілізації.


Законопроєкт про мобілізацію повертають на доопрацювання – Арахамія

Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія повідомив про закриту нараду з військовим командуванням і засідання Погоджувальної ради, під час якого вирішили відправити на доопрацювання законопроєкт про мобілізацію.

Про це він написав у своєму телеграмі.

За його словами, на засідання, були присутні Головнокомандувач Залужний, начальник Генерального штабу Шаптала, міністр оборони Умєров, керівництво Верховної Ради, голови фракцій та комітетів.

«Головне питання - законопроект №10378 щодо вдосконалення мобілізації, військового обліку та проходження військової служби.

Нагадую, що його обговорення проходило в Комітеті з питань нацбезпеки, оборони та розвідки в закритому режимі, з дотриманням вимог законодавства щодо роботи з таємною інформацією.

Було багато дискусій. Ми розуміємо запит військового командування і готові йти назустріч. Але не всі норми можуть бути підтримані. Якісь положення прямо порушують права людини, якісь не є оптимально сформульовані. Про це відкрито сказали військовому командуванню», - зазначив Арахамія.

Він запевни, що всі політсили зрозуміли і підтримують необхідність мобілізації.

«За результатами наради, законопроект повертається ініціатору. Одночасно передаємо пропозиції напрацьовані на комітеті та у робочих групах. Далі буде», - резюмував Арахамія.