Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пт, 22 листопада
-0
$   41.29
  43.47

Зеленський за рішенням РНБО запровадив санкції проти осіб та компаній, які шкодять інтересам України

23 груд. 2023 14:25

Останнє оновлення  
29 лип. 2024 14:01
Події
0

146

0
Зеленський за рішенням РНБО запровадив санкції проти осіб та компаній, які шкодять інтересам України

Указ вводить санкції щодо 43 фізосіб і 119 юридичних осіб.


Президент України Володимир Зеленський ввів у дію ще два рішення РНБО про запровадження економічних санкцій проти колаборантів та компаній на тимчасово окупованих територіях.

Про це йдеться в указі на сайті Президента.

Серед 43 осіб, які відтепер під санкціями, окрім росіян, є люди, які мають ще й громадянство (окрім РФ) України та Латвії.

Санкції також введені проти 119 компаній, які здебільшого знаходяться на РФ. У списку також є ТОВ «Автодель ГАЗ», яке працює у Криму.

Іншим указом Зеленський ввів санкції проти 8 осіб (серед який громадяни Кіпру, України та Росії) й 15 компаній, серед яких половина з окупованого Криму.

Особам, які знаходяться під санкціями, блокують активи на території України, припиняють торгівельні операції та транзит ресурсів країною, анулюються ліцензії тощо.

18 груд. 2023 18:09

Останнє оновлення  
29 лип. 2024 14:01
Політика
0

198

0
ЄС ухвалив 12-й пакет санкцій проти росії

Він набуде чинності після публікації в Офіційному журналі ЄС.


87

Сьогодні, 18 грудня, Європейський Союз ухвалив 12-й пакет економічних та індивідуальних санкцій проти РФ.

Про це повідомили в пресслужбі Євроради.

«Ці заходи завдають додаткового удару по здатності Путіна вести війну, націлюючись на важливі сектори російської економіки та ускладнюючи обхід санкцій ЄС», – каже Жозеп Боррель, високий представник ЄС.

Пакет накладає заборону на прямий чи непрямий імпорт, а також купівлю або перевезення алмазів з Росії. Конкретно ця заборона поширюється на:

  • алмази російського походження;
  • алмази, що експортуються з Росії;
  • алмази, що прямують транзитом через Росію;
  • російські алмази, оброблені в третіх країнах.

З 1 січня 2024 року пряма заборона поширюється на непромислові природні та синтетичні діаманти, а також ювелірні вироби з діамантами.

Уже з 1 березня 2024 року поступово вводитиметься непряма заборона на імпорт російських алмазів під час обробки у третіх країнах, включно з ювелірними виробами з алмазами російського походження. Завершиться до 1 вересня 2024 року.

До переліку товарів, експорт яких у РФ заборонений, додали хімікати, літієві батареї, термостати, двигуни постійного струму та серводвигуни для безпілотників, верстати та деталі машин і механізмів.

Також Євросоюз запроваджує додаткові обмеження на імпорт чавуну й шпігату, мідних дротів, алюмінієвих дротів, фольги, труб і прокату загальною вартістю 2,2 мільярда євро на рік. Забороняє імпорт скрапленого пропану з 12-місячним перехідним періодом. Періоди поступового скорочення імпорту окремих видів металопродукції продовжуються.

Рада ЄС додала виключення з обмежень на ввезення з Росії предметів особистого користування, які раніше їх могли конфіскувати на митниці, та для автомобілів з дипломатичними номерами. Країни ЄС можуть дозволити в’їзд звичайним авто, якщо ті не продаються і використовуються виключно в особистих цілях.

Окремий блок санкційних рішень ЄС у 12-му пакеті стосується посилення чинних обмежень.

Поширюється заборона на транзит через Росію на всі товари військового призначення. Громадяни Росії не можуть володіти, контролювати або аймати будь-які посади в керівних органах юридичних осію, які надають криптовалютні полсуги росіянам.

Росіяни тепер повідомлятимуть про перекази коштів за межі ЄС.

Також посилюються вимоги щодо дотримання «стелі цін» на нафту. Компанії з ЄС, які продають танкери третім сторонам, мають повідомляти про це в ЄС.

Крім того, до обмежувальних заходів щодо імпорту заліза та сталі з Росії та комплексу заходів імпортного контролю, які є практично еквівалентними заходам ЄС, – долучиться Швейцарія. Це рішення Ради ЄС.

Також розширились індивідуальні санкційні списки, до яких ЄС додав 29 нових суб'єктів, які підтримують військово-промисловий комплекс Росії, зокрема й із третіх країн.