18 січ. 2024 10:40
164
За журналістами проєкту стежили близько року.
Президент Володимир Зеленський відреагував на скандали, пов’язані з журналістами, які останнім часом відбулися в Україні, зокрема із Bihus.Info.
Під час свого вечірнього звернення 17 січня, Зеленський заявив, що СБУ розпочала розслідування щодо незаконного прослуховування та відеозйомки представників журналістського проєкту Bihus.Info.
«Окремо – щодо ситуації із нашими журналістами. Зокрема, фактом стеження за журналістами. Служба безпеки України розпочала розслідування та з’ясує всі обставини. Будь-який тиск на журналістів неприпустимий», – сказав Зеленський.
Як повідомляє пресслужба СБУ, за цим фактом відкрите кримінальне провадження згідно ст. 359 Кримінального кодексу України (незаконні придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації).
Що передувало?
Мережею почали поширювати відео зі співробітниками Bihus.Info, які, ймовірно, вживали наркотики. Керівник проєкту Денис Бігус уже відреагував на дану подію. Він сказав, що на відео – оператори, журналістів у той час не було. Також він додав, що їм прослуховували телефони і в будиночок, де вони відпочивали, встановили камеру відеонагляду і зняли процес вживання, ймовірно, наркотичної речовини.
Денис Бігус також повідомив про звільнення деяких операторів свого проєкту і пошук нових фахівців для зйомок. Інші, хто співпрацює з Bihus.Info, зроблять тести на вживання наркотиків.
Згодом у Bihus.Info заявили, що відео з матеріалів стеження та прослуховування журналістів свідчить, що за ними стежили близько року.
«З опублікованого сьогодні відео зрозуміло: за членами нашої команди стежили близько року. Ймовірно, шукаючи способи дискредитувати редакцію. А коли професійних факапів не знайшли – перейшли на особисте. В результаті – встановили камери у номері дівчат із команди на новорічній вилазці», – йдеться у повідомленні.
26 серп. 2023 08:58
141
На тлі звинувачень у закупівлі та постачанні літніх курток замість зимових міністр оборони Олексій Резніков запропонував парі депутатці та журналісту.
Міністерство оборони та його очільника Олексія Резнікова звинуватили у закупівлі літніх курток замість зимових за втричі завищеною ціною. Після цього глава відомства запропонував парі.
Про це повідомило видання «Бабель».
На початку серпня у ЗМІ опублікували документи, які свідчать про можливі порушення у закупівлях форми для ЗСУ. Зокрема, у 2022 році Міноборони закупило зимовий одяг для бійців.
Однак, як повідомляло видання «Дзеркало тижня», в дорозі речі подорожчали у три рази. Контракт був укладений з турецькою компанією Vector avia hava araçlari.
Журналісти також з'ясували, що зимові куртки важили удвічі менше за аналоги з Китаю, і припустили, що військові зустріли зиму у літніх куртках.
11 серпня на звинувачення відреагували у Міністерстві оборони. Виявилося, що форма призначалася для бійців підрозділу ТрО, і розпочалося розслідування.
23 серпня нардеп Ярослав Железняк опублікував порівняльну таблицю з цінами на закуплені для ЗСУ куртки і зазначив, що в дорозі до України їх вартість майже втричі зросла.
25 серпня журналіст видання «Українська правда» Михайло Ткач опублікував розслідування щодо турецької фірми, яка виконувала замовлення. За його інформацією, на момент закупівель її співвласниками були Роман Плетньов та Олександр Касай, родич нардепа від «Слуги народу» Геннадія Касая.
Того ж дня, 25 серпня, очільниця Комітету ВР з питань антикорупційної політики та депутатка Анастасія Радіна заявила про підготовку звернення до НАБУ, назвавши міністра оборони Олексія Резнікова особисто відповідальним за закупівлі.
На це відреагували у Міноборони, заявивши, що логісти зСУ прийняли поставлені куртки без зауважень. Також у міністерстві заявили, що відкриті до перевірок, але водночас повідомили про підготовку судових позовів до ЗМІ та неназваних осіб.
На тлі звинувачень у закупівлі та постачанні літніх курток замість зимових міністр оборони Олексій Резніков запропонував парі депутатці та журналісту. Як зазначає «Бабель», якщо виявиться, що були поставлені 180 тисяч зимових курток, а не літніх, то народна депутатка Анастасія Радіна має скласти мандат, а журналіст Михайло Ткач - піти з видання і на 3 роки припинити займатися журналістикою.
Однак, якщо буде навпаки, то Резніков подає у відставку.
Резніков зазначив, що під час розбору ситуації Міноборони надасть всі документи, докази, факти й матеріали, які стосуються справи, «щоб переможець був очевидний для всього українського суспільства».
Розсудити парі міністр запрошує Комітет з депутатської етики Верховної Ради та Комісію журналістської етики, а спостерігачами — редакції провідних ЗМІ.