Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
сб, 23 вересня
+25
$   36.57
  38.9

12 верес. 2023 10:14

Останнє оновлення  
12 верес. 2023 10:31
Політика
0

86

0

Зеленський ветував про закон про електронні декларації у «закритому режимі». Відео

Зеленський ветував закон про електронні декларації у «закритому режимі». Відео

Зеленський наголосив, що декларації мають бути відкритими.


12 вересня, вранці, Володимир Зеленський повідомив, що наклад вето на закон що запускав електронне декларування, проте залишав його закритим.

Про це президент повідомив у своєму зверненні.

«Вето.

Вранці надійшов із Верховної Ради України закон, який зберігав обмеження щодо електронного декларування.

Обмеження неприйнятні», - наголосив Зеленський.

Він запевнив, що декларації мають бути відкритими.

«(Мають бути відкриті- ред. ) Одразу. Не через рік. Уже зараз реєстр треба відкривати. Власне, із цією головною правкою закон має бути проголосований. Бажано швидко», - наголосив президент.5 верес. 2023 17:31

Останнє оновлення  
5 верес. 2023 17:31
Політика
0

69

0
Верховна Рада повернула електронні декларації, але не всі дані будуть відкритими

Інформації про статки для держпосадовців та самоврядування відтерміновується на рік.


Верховна Рада України у вівторок, 9 вересня, повернула електронне декларування для українських посадовців, проте доступ до них буде закритим. Голосування за відповідну правку нардепи провалили.

Про це повідомив народний депутат України Ярослав Железняк.

Верховна Рада проголосувала за повернення електронних декларацій для українських посадовців. За відповідне рішення проголосувало 329 народних депутатів.

Народні депутати не наважились відкрити доступ до електронних декларацій.

"Головна правка 371- про відкриття декларацій, не набрала голосів: 199 Не впевнений, що це зарахують, як виконання одного з структурних маяків МВФ (хоча вже дедлайн 1 серпня ми пропустили). Через норму про закриті на рік декларації. Ну і буде проблема через тільки що прийнятий 9587д про зміни у КУАП по деклараціям. Тому думаю по ним (9534 та 9587д) буде в результаті технічне вето", - написав Ярослав Железняк.

Голова партії "Слуга народу" Олена Шуляк зауважила, що через голосування нардепів публікація інформації про статки для держпосадовців та самоврядування відтерміновується на рік.

"Під час голосування надважливого законопроекту №9534 про відновлення е-декларування був ризик залишити закритий реєстр ще на рік. Так і трапилося — бо в залі парламенту не знайшлося потрібної к-сті голосів "за" правку, що б дозволила їх відкрити. Реєстри декларацій будить закриті для громадськості ще рік. Неймовірне розчарування. Народні депутати віддали лише 199 голосів "за" з 226 необхідних. Висновки робіть самі", - написала вона.