17 лип. 2023 17:31
169
"Навіть без РФ треба робити все, щоб ми могли використовувати цей чорноморський коридор", - каже президент
Зеленський дав розпорядження Міністерству закордонних справ підготувати офіційні сигнали до Організації Об’єднаних Націй і Туреччини.
Президент України Володимир Зеленський прокоментував заяви РФ, щодо її виходу із "зернової угоди".
Як повідомив його прес-секретар Сергій Никифоров, цей коментар був даний під час сьогоднішнього інтерв’ю президента африканським журналістам.
"У нас були дві угоди: Україна, Туреччина, ООН; інша угода – Росія, Туреччина, ООН. Тому, коли Росія каже, що вона зупиняє, – вона зриває свої домовленості з Генсеком ООН Гуттерішем і з Президентом Ердоганом. Не з нами. У нас не було ніяких з ними домовленостей", - сказав він.
Зеленський дав розпорядження Міністерству закордонних справ після офіційного сигналу Російської Федерації підготувати наші офіційні сигнали до Організації Об’єднаних Націй і до Туреччини для того, щоб вони мені відповіли як Президенту України, що вони готові продовжувати українську ініціативу.
"Навіть без РФ треба робити все, щоб ми могли використовувати цей чорноморський коридор. Ми не боїмося. До нас звернулися компанії, які є власниками кораблів. Вони сказали, що вони готові, якщо Україна відпустить, а Туреччина буде пропускати, – то всі готові продовжувати постачання зерна", - додав президент.
17 лип. 2023 13:34
188
Найближчим часом буде опубліковано заяву МЗС із детальними роз'ясненнями російської позиції
Російська сторона у понеділок направила Туреччині, Україні та ООН свої заперечення щодо продовження "зернової угоди".
Про це повідомляє Інтерфакс з посиланням на офіційного представника МЗС РФ Марію Захарову.
«Росія сьогодні офіційно повідомила турецьку та українську сторони, а також Секретаріат ООН про заперечення проти продовження угоди», - сказала Захарова.
За її словами, «найближчим часом буде опубліковано заяву МЗС із детальними роз'ясненнями російської позиції».
У липні 2022 року ООН і Туреччина уклали угоду про експорт українського зерна через Чорне море, щоб допомогти подолати глобальну продовольчу кризу, яку спричинила війна Росії проти України.
Представники Росії, України, Туреччини та ООН входять до складу Спільного координаційного центру (СКЦ) в Стамбулі, який займається реалізацією угоди.
При цьому Україна у рамках «зернової угоди» не веде прямих переговорів з Росією. Існує дві дзеркальні угоди, одну з яких між собою погоджують Україна, ООН та Туреччина, а другу — Росія, ООН та Туреччина.