Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
нд, 14 квітня
+20
$   39.4
  41.97

29 черв. 2023 11:43

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:57
Події
0

95

0

Затримали російського агента, який готував новий удар по аеродромах на Кіровоградщині

Затримали російського агента, який готував новий удар по аеродромах на Кіровоградщині

За даними слідства, затриманим є мешканець Кропивницького, якого спецслужба РФ завербувала на початку цього року.


22bf589b9573afcef6f54a338b8acf8c

Служба безпеки провела контрдиверсійну спецоперацію на Кіровоградщині. У результаті оперативних заходів затримано агента ФСБ, який займався підготовкою нових повітряних ударів РФ по авіаційній інфраструктурі в області.

Саме таке завдання ворожий поплічник отримав від свого російського «куратора». Ним виявився кадровий співробітник 5-ї служби ФСБ, що перебуває у тимчасово окупованому Криму.

Про це повідомляє СБУ.

Для виконання розвідзавдання російський агент збирав максимум інформації про технічний стан українських аеродромів та можливу наявність там бойових літаків і складів з боєприпасами ЗСУ.

Також зловмисник намагався виявити вогневі позиції системи протиповітряної оборони поблизу українських авіаційних об’єктів.

Крім того, російська спецслужба хотіла з’ясувати через свого агента загальну кількість можливих влучань по аеродромній інфраструктурі регіону.

Встановлено, що на «поточні витрати» фігурант отримував від ФСБ «перекази» у криптовалюті. Загальна сума отриманих коштів становила до 10 тис. у гривневому еквіваленті.

У разі отримання закритих відомостей, окупанти планували використати їх для здійснення повторних повітряних атак на інфраструктуру Сил оборони.

Втім, співробітники Служби безпеки спрацювали на випередження і затримали ворожого поплічника «на гарячому» під час відеозйомки ним території однієї з військових частин ЗСУ.

У затриманого вилучено мобільний телефон, який він використовував для фіксації «потрібних» цілей та спілкування з ФСБ.

Затримали російського агента, який готував новий удар по аеродромах на Кіровоградщині

За даними слідства, затриманим є мешканець Кропивницького, якого спецслужба РФ завербувала на початку цього року.

У поле зору ФСБ він потрапив через свої антиукраїнські дописи в одному з прокремлівських Телеграм-каналів.

Подальшу комунікацію з агресором зрадник здійснював через месенджер. При цьому, перед кожним початком «листування» використовував спеціальний «ідентифікаційний» код.

На підставі зібраних доказів затриманому повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану). Наразі він під вартою. Зловмиснику загрожує довічне ув’язнення.

Затримали російського агента, який готував новий удар по аеродромах на Кіровоградщині - фото 2

 

28 черв. 2023 13:05

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:57
Події
0

119

0
Затримали коригувальника російського ракетного удару по Краматорську

Ворожим агентом є мешканець Краматорська, працівник місцевого газотранспортного підприємства.


завантаження

Контррозвідка СБУ «по гарячих слідах» затримала агента спецслужб РФ, який скоригував російський ракетний удар по кафе у центрі Краматорська 27 червня.

Про це повідомив голова Служби безпеки України Василь Малюк.

«Агент РФ обов’язково буде відповідати перед українським судом. Але таке затримання – це ще й сигнал для всіх інших коригувальників і зрадників, які працюють на ворога. Запам’ятайте – покарання невідворотне! Так само, як неминуче будуть відповідати перед міжнародним трибуналом і організатори воєнних злочинів – представники путінського режиму»,– заявив Малюк.

Встановлено, що затриманим коригувальником удару по Краматорську виявився «розконсервований» агент головного управління генштабу ЗС РФ (більш відомого як ГРУ). 27 червня він отримав завдання з’ясувати, чи працює вищезгадане кафе і зафіксувати наявність там відвідувачів.

Для виконання ворожої вказівки агент здійснив приховану відеозйомку закладу і припаркованих поруч автомобілів. Після цього фігурант переслав відзнятий файл російській воєнній розвідці.

Отримавши цю інформацію, російські загарбники здійснили вогневе ураження кафе, в якому перебували люди.

За даними слідства, ворожим агентом є мешканець Краматорська, працівник місцевого газотранспортного підприємства.

Раніше його дистанційно завербувало російське гру, а під час повномасштабного вторгнення «активували» і визначили завдання зі збору розвідданих про місця базування та переміщення Сил оборони у Слов’янську і Краматорську.

Також він мав передавати локації місцевої критичної інфраструктури та об’єктів з масовим скупченням цивільного населення.

Наразі вживаються комплексні заходи для встановлення всіх обставин злочину і притягнення фігуранта та інших причетних осіб до відповідальності.

 

Screenshot_6

СБУ затримала коригувальника російського ракетного удару по Краматорську