Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
вт, 28 травня
+25
$   40.4
  43.97

28 груд. 2023 13:07

Останнє оновлення  
28 груд. 2023 13:07
Події
0

94

0

Засуджено зрадників, які допомагали росіянам втекти з Лимана та шпигували за АЕС

Засуджено зрадників, які допомагали росіянам втекти з Лимана та шпигували за АЕС

Терміни отримали жителі Донецької та Миколаївської областей.


Реальні терміни покарання отримали ще двоє ворожих поплічників з Миколаївської та Донецької областей. Один з них – колаборант із мисливського господарства в районі Лимана – отримав 13 років тюрми.

Про це повідомляє СБУ.

За даними слідства, після окупації міста він підтримав російських загарбників та допоміг їм «розквартируватись» у приватних будинках односельчан, які виїхали на підконтрольну Україні територію.

Також колаборант «зливав» каральним загонам РФ місця проживання учасників руху опору в регіоні.

Крім того, під час звільнення райцентру та сусідніх селищ зловмисник накреслив для російських військ маршрут для втечі через ліси до Кремінної на Луганщині.

Співробітники СБУ затримали його у вересні 2022 року при проведенні стабілізаційних заходів. За матеріалами Служби безпеки суд визнав його винним за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).

Інший засуджений – мешканець Миколаївщини – отримав 8 років позбавлення волі. Він збирав відомості про дислокацію, кількість особового складу та наявне озброєння Сил оборони, які охороняють Південноукраїнську АЕС.

Також він месенджером передавав російській спецслужбі локації електропідстанцій на території південного регіону.

За кожне виконане завдання зловмисник отримував від окупантів гроші. Для конспірації суми надходили на банківську карту його приятеля, якого він використовував «втемну».

На підставі зібраних доказів суд визнав ворожого інформатора винним за ч. 3 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення ЗСУ).

27 груд. 2023 14:32

Останнє оновлення  
27 груд. 2023 14:32
Події
0

127

0
Киянин отримав 15 років тюрми за те, що продавав ФСБ дані про ЗСУ

За співпрацю з окупантами зрадник отримував гроші на власну банківську картку.


15 років позбавлення волі за державну зраду отримав житель Києва, який передавав російській ФСБ дані про військові об’єкти Збройних сил України.

Як повідомили в СБУ, чоловіка разом зі спільниками затримали у вересні 2022 року.

Серед пріоритетних цілей ворога були можливі місця дислокації підрозділів ЗСУ та Національної гвардії на території міста. Також окупантів цікавив технічний стан столичних енергооб’єктів, зокрема теплових електростанцій, по яких агресор планував скоригувати ракетні або дронові атаки.

«Співробітники Служби безпеки своєчасно викрили російського агента і тим самим запобігли серії повітряних ударів по військовій та критичній інфраструктурі Києва», – кажуть в СБУ.

За матеріалами СБУ суд призначив йому 15 років тюрми з конфіскацією майна.

Як встановило розслідування, засудженим є 46-річний киянин, якого у серпні 2022 року дистанційно завербував кадровий співробітник управління фсб по ростовській області.

До підривної діяльності російський агент залучив свого знайомого – 39-річного мешканця столиці, що конспірувався під псевдонімом «Нарік».

В СБУ кажуть, що він їздив вулицями міста та проводив приховану фото- і відеозйомку українських об’єктів. Отримані файли «Нарік» передавав ворожому агенту, який потім «звітував» через месенджер перед своїм російським куратором.

За співпрацю з окупантами зрадник отримував грошову винагороду на власну банківську картку.

На підставі зібраних доказів суд визнав зловмисника винним за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Киянин отримав 15 років тюрми за те, що продавав ФСБ дані про ЗСУ