Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пт, 19 липня
+26
$   41.49
  45.19

9 серп. 2022 19:14

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:50
ЕкономікаТоп новини
0

106

0

Запорізьку АЕС хочуть приєднати до енергосистеми Росії

Запорізьку АЕС хочуть приєднати до енергосистеми Росії


Запорізьку АЕС хочуть приєднати до енергосистеми Росії

«Росатом» передав на окуповану російськими військами Запорізьку АЕС план перепідключення станції до Криму, який реалізують окупанти.

Про це повідомив президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін в ефірі національного телемарафону у вівторок, пише espreso.

«Фактично з четверга ми маємо погіршення ситуації на Запорізькій АЕС. Спочатку там почалося з того, що персонал «Росатому» передав на станцію спеціальну програму з перепідключення ЗАЕС до Криму і першою передумовою цієї програми є фактично тяжке пошкодження ліній зв'язку станції з енергосистемою України», - сказав Котін.

За його словами, саме цей сценарій реалізовують останні три дні, коли російські окупанти пошкодили на ЗАЕС три лінії електропередач. Наразі станція працює з однією лінією видачі потужності, що є дуже небезпечним режимом роботи АЕС.

Як пояснив глава «Енергоатому», для того, щоб переключити ЗАЕС на Крим, окупантам необхідно повністю знеструмити її та південні території України у вигляді частини окупованих частин Херсонської та Запорізької областей.

«Саме це прописано у програмі, і після того, як все це гаситься, вони знову починають заживлювати області від підстанції в Джанкої, потім поступово доходити до Каховської і від неї вже заживлювати Запорізьку АЕС. І після цього ЗАЕС вже неможливо буде підключити до української енергосистеми – вона залишиться на російській частоті», - сказало джерело.

Водночас період з моменту знеструмлення Запорізької АЕС виявиться для неї найнебезпечнішим, наголосив Котін.

«Ось це їхній план, і вони його почали реалізовувати. Однак у той період, коли буде повністю погашено регіони та відключено ЗАЕС від енергосистеми, це найнебезпечніший режим для неї. Тому що всі 20 дизель-генераторів на Запорізькій АЕС увімкнуться, і якщо будуть будь-які відмови цього обладнання, це загрожуватиме розплавленням активних зон реактора», - резюмував голова «Енергоатому».

Як він доповнив, зараз ситуація на Запорізькій АЕС вже наближається до передаварійної на японській «Фукусімі-1» у 2011 році.

«На ЗАЕС ми від цієї першої стадії «Фукусіми-1» вже дуже близько, бо там тільки одна лінія. Щойно вона відключиться, станція перейде на дизелі, і після цього все залежатиме від надійності їхньої роботи та достатності того палива, яке там є для дизелів на ЗАЕС», – констатував Котін.