Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
сб, 23 листопада
+1
$   41.32
  42.99

За 10 років пневмонія може стати невиліковною через зловживання антибіотиками, – Ляшко

22 листоп. 2024 12:56

Останнє оновлення  
22 листоп. 2024 12:56
Здоров'я
0

81

0
За 10 років пневмонія може стати невиліковною через зловживання антибіотиками, – Ляшко

Якщо антибіотики приймати без призначення лікаря, це сприятиме виробленню резистентності, і ліки можуть втратити ефективність у майбутньому.


Уже за десятиліття трансплантації органів в Україні можуть стати неможливими, а пневмонія – невиліковною, якщо не припинити неконтрольоване використання антибіотиків.

Про це заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час виступу на національному телемарафоні.

За словами міністра, проблема стійкості до антимікробних препаратів є світовим викликом і актуальною також для України. Особливо ситуація погіршилася під час пандемії COVID-19, коли антибіотики часто використовувалися без належного обґрунтування для лікування вірусної інфекції.

Крім того, під час війни кількість поранених українців значно зросла. На етапі евакуації пацієнти можуть проходити через кілька лікарень, де стикаються з різними мікроорганізмами. Як зазначив Ляшко, через недостатній контроль інфекцій у лікарнях, особливо в умовах великого навантаження, ризик розвитку антибіотикорезистентних інфекцій збільшується.

Міністр підкреслив, що стійкість до антибіотиків розвивається не в людському організмі, а в мікроорганізмах. При зниженому імунітеті такі мікроорганізми стають патогенними. Якщо антибіотики приймати без призначення лікаря, це сприятиме виробленню резистентності, і ліки можуть втратити ефективність у майбутньому.

«Антибіотики – це не ласощі, які можна вживати профілактично, коли щось зачесалося чи стало незручно. Їх потрібно приймати виключно за призначенням лікаря», – наголосив Ляшко.

Він застеріг, що недбале ставлення до антибіотиків уже найближчим часом може призвести до того, що трансплантації стануть неможливими через відсутність дієвих ліків для лікування ускладнень. Пневмонія, у свою чергу, ризикує стати невиліковною, а також можуть повернутися інфекції, які вже давно не були загрозою.

Міністр закликав дотримуватися всіх рекомендацій лікарів щодо вживання антибіотиків, зокрема дозування та тривалості курсу.

«Часто люди припиняють прийом через 2-3 дні, коли відчувають полегшення, хоча курс був призначений на 7 днів. Потім вони зберігають залишки і діляться з іншими. Такі дії лише погіршують ситуацію», – додав він.

Читайте також: МОЗ спростувало 4 міфи про антибіотики.