Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
вт, 28 травня
+21
$   40.4
  43.97

29 берез. 2024 10:32

Останнє оновлення  
29 берез. 2024 10:32
Суспільство
0

201

0

З окупації вдалося повернути ще трьох дітей з родинами

З окупації вдалося повернути ще трьох дітей з родинами

Волонтери кажуть, що цього разу це було «особливе завдання».


З тимчасово окупованих територій України повернули ще трьох дітей з родинами.

Про це повідомила благодійна організація Save Ukraine.

За словами організації, до Надії та її 14-річного сина Михайла росіяни приходили з обшуками двічі. Жінка ховала сина під ковдрою від військових та казала, що він хворіє. А у школі росіяни влаштували «Юнармію». Волонтери кажуть, що там дітей вчили керувати дронами, користуватися зброєю, щопонеділка проводили урок, на якому запитували, «хто що бачив і чув».

«В окупації Надія втратила чоловіка, старша донька виїхала з родиною в Болгарію. Збиралася й вона з сином, але захворіла свекруха – залишилася доглядати. Щоб хоч якось триматися в окупації, багато малювала. Але потім усі малюнки, які стосувалися України, довелося спалити», – йдеться у повідомленні.

Волонтери допомогли виїхати ще одній родині – Марині та її дітям. Жінка пригадала перші місяці: спочатку на полицях зникли продукти, деяку гуманітарку видавали в сільраді, потім на чотири місяці зник інтернет. Також росіяни забороняли мати в телефонах українські сім-картки, користуватися Telegram і читати українські новини.

«Перший час її 11-річний син Артур іще ходив гуляти з хлопцями на вулицю. Але після мінометного обстрілу, коли від страху хлопець заліз під стіл, більше гуляти не виходив», – розповіли волонтери.

Дітям у школі говорили, що України вже немає, а Київ – російське місто. Батьків до школи не пускали, а діти вчилися під наглядом озброєних військових. Школярів учили доносити на батьків про те, що вони кажуть про повномасштабну війну.

За словами волонтерів, зараз і діти, і батьки в безпеці. На них чекає тривалий шлях відновлення та відбудови життя, зазначали в організації.

На сьогодні Save Ukraine повернула з росії та тимчасово окупованих територій уже 276 дітей.

Раніше ми писали, що 537 дітей загинули в Україні з початку масштабного вторгнення Росії.