Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
ср, 27 листопада
--4
$   41.5
  43.68

Єврокомісія запропонувала продовжити «економічний безвіз» України з ЄС до червня 2025 року

31 січ. 2024 15:49

Останнє оновлення  
29 лип. 2024 14:01
Економіка
0

689

0
Єврокомісія запропонувала продовжити «економічний безвіз» України з ЄС до червня 2025 року

Це дає додаткові можливості для українського бізнесу.


Сьогодні, 31 січня, Єврокомісія запропонувала продовжити призупинення імпортних мит і квот на український експорт до країн Євросоюзу до червня 2025 року.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Це означає, що наші підприємці зможуть і далі експортувати свою продукцію на європейські ринки без квот, мит і тарифів. Це дає додаткові можливості для українського бізнесу та посилює стійкість нашої економіки», – йдеться у повідомленні.

За словами Шмигаля, останні місяці українська сторона працювала з європейськими партнерами, аби це було можливо.

«Окремо варто відзначити і позицію Єврокомісії щодо більш чітких інструментів контролю за обігом товарів таким чином, щоб уникнути будь-яких потенційних конфліктів на аграрних ринках. Це дозволить більш гармонійно інтегрувати українське сільське господарство в ЄС», – додав Шмигаль.

Україна також розраховує, що напрацьовані заходи дозволять прибрати односторонні заборони на імпорт української агропродукції з боку Польщі, Словаччини та Угорщини.

Це рішення має підтримати ЄК від Ради ЄС.

15 верес. 2023 21:14

Останнє оновлення  
29 лип. 2024 14:01
Економіка
0

228

0
Єврокомісія зняла заборону на імпорт українського зерна

Заборона на імпорт зерна, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшника з України діяла з травня.


zerno

Європейська комісія зняла заборону на імпорт зерна та ще трьох видів української агропродукції до п'яти країн Євросоюзу.

Про це йдеться у заяві ЄК, опублікованій 15 вересня.

Чиновники дійшли висновку, що «ринкові викривлення» у країнах-сусідах України зникли завдяки роботі Координаційної платформи та тимчасовим заходам.

«Конструктивний настрій усіх учасників платформи допоміг вирішити конкретні проблеми та забезпечив потік і навіть зростання експорту до третіх країн за межами ЄС», – йдеться у заяві.

Україна, серед іншого, погодилася запровадити «будь-які правові заходи» протягом 30 днів, щоб уникнути стрибків цін на зерно, а також взяла на себе зобов'язання щодо запобігання «будь-яким ринковим спотворенням» у сусідніх країнах.

У Єврокомісії також зазначили, що ЄС утримуватиметься від запровадження будь-яких обмежень доти, доки ефективні заходи з боку України «діятимуть і повністю працюватимуть».

Нагадаємо, заборона на імпорт зерна, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшника з України діяла з травня.

8 листоп. 2023 13:47

Останнє оновлення  
29 лип. 2024 14:01
Політика
0

178

0
Єврокомісія рекомендує почати переговори про вступ України та Молдови до Євросоюзу

За словами президентки ЄК, Україна завершила понад 90% необхідних кроків, наданих ЄС минулого року.


Screenshot_4

Європейська комісія рекомендує Європейській Раді розпочати процес перемовин про вступ України та Молдови до Євросоюзу. Рамки переговорів ухвалять у березні 2024 року.

Про це на пресконференції у Брюсселі сказала президентка ЄК Урсула фон дер Ляєн, передає Суспільне.

"Україна продовжує поставати з величезними труднощами і трагедією, спровокованими агресивною війною Росії. І все ж українці глибоко реформують країну, навіть коли вони ведуть війну, яка має для них екзистенціальне значення", — сказала вона.

За словами президентки ЄК, Україна завершила понад 90% необхідних кроків, наданих ЄС минулого року.

"Основний прогрес був досягнутий у сфері конституційного правосуддя, реформі відбору Вищої ради правосуддя, антикорупційній програмі, боротьбі з відмиванням грошей, важливих заходах щодо стримування олігархів, у суспільному житті, також новий закон про медіа та прогрес щодо національних меншин", — сказала фон дер Ляєн.

Вона додала, що решта реформ проводиться і Єврокомісія схвалює ці зусилля.

"Ми рекомендували сьогодні Раді відкрити сесію переговорів про вступ. Ми також рекомендуємо Раді ухвалити рамки переговорів після того, як Україна здійснить поточні реформи, про що ми повідомимо у березні 2024 року", — сказала президентка Єврокомісії і додала, що тривалість переговорів про членство України в ЄС залежить від швидкості реформ.

Також Єврокомісія рекомендує надати Грузії статус кандидата в члени ЄС "за умови реалізації певних кроків".