Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пн, 26 травня
+16
$   41.51
  46.99

ЄС може відключити понад 20 російських банків від SWIFT та посилити енергетичні санкції, – ЗМІ

24 трав. 2025 14:24

Світ
0

181

0
ЄС може відключити понад 20 російських банків від SWIFT та посилити енергетичні санкції, – ЗМІ

Єврокомісія вже веде перемовини з урядами країн-членів щодо пропозицій до нового пакету санкцій.


Європейський Союз розглядає новий, уже 18-й, пакет санкцій проти Росії, який може включати масштабні обмеження у фінансовому та енергетичному секторах. Зокрема, йдеться про можливе відключення понад 20 російських банків від міжнародної платіжної системи SWIFT, зниження граничної ціни на нафту з РФ та повну заборону на газопроводи «Північний потік».

Про це повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на співрозмовників, а такоє «Європейська правда».

За інформацією співрозмовників видання, Єврокомісія вже веде перемовини з урядами країн-членів щодо пропозицій до нового пакету санкцій. Серед них — додаткові заборони на фінансові операції з приблизно двома десятками банків, а також запровадження нових торговельних обмежень на суму близько 2,5 мільярда євро.

Окремим пунктом у пропозиціях йдеться про зниження встановленої країнами G7 цінової межі на російську нафту. Зараз вона складає 60 доларів за барель, і за цим обмеженням діє заборона на транспортування й страхування вантажів нафти, якщо ціна перевищує встановлений ліміт. Єврокомісія пропонує зменшити цей поріг до приблизно 45 доларів. Для реалізації цієї ініціативи знадобиться згода США.

Крім цього, Європейський Союз готується офіційно зафіксувати відмову від російського трубопровідного газу, запровадивши санкції проти системи газопроводів «Північний потік». Це має підтвердити курс Європи на повну енергетичну незалежність від Кремля.

Також у санкційний перелік можуть включити обмеження проти так званого «тіньового флоту» російських нафтотанкерів, які використовуються для обходу санкцій, і проти банків, що беруть участь у фінансуванні російської воєнної машини.

Серед інших пропозицій — запровадження заходів проти Російського фонду прямих інвестицій та правові механізми захисту європейських компаній від арбітражних позовів у межах двосторонніх інвестиційних угод.

Новий санкційний пакет, який обговорюється ЄС, стане черговим кроком у тиску на Москву у відповідь на її повномасштабну агресію проти України, яка триває з 2022 року.

Читайте також: ЄС запровадив 17-й пакет санкцій проти Росії – обмеження зачепили «тіньовий флот»