7 листоп. 2024 11:25
571
Супутник LignoSat буде доставлений на Міжнародну космічну станцію в рамках місії SpaceX, а пізніше виведений на орбіту.
Японські науковці створили та запустили перший у світі дерев'яний супутник, щоб дослідити потенціал деревини для космічних досліджень Місяця та Марса.
Як повідомляє Reuters, цей супутник, названий LignoSat, вийшов на орбіту 5 листопада.
Розроблений Кіотським університетом спільно з компанією Sumitomo Forestry, LignoSat буде доставлений на Міжнародну космічну станцію у межах місії SpaceX. Пізніше його виведуть на орбіту на висоті близько 400 км від Землі. LignoSat, розміром з людську долоню, отримав свою назву від латинського слова «дерево» і покликаний продемонструвати можливість використання відновлюваних матеріалів у космосі.
«З деревиною як матеріалом, який ми можемо вирощувати, у нас з'являється можливість будувати житло і працювати в космосі на постійній основі», – зазначив астронавт Такао Дой, що займається дослідженнями у Кіотському університеті.
Команда Доя, яка має план на 50 років з вирощування дерев і побудови дерев'яних структур на Місяці та Марсі, створила дерев’яний супутник, сертифікований NASA. На їхню думку, деревина у космосі зносостійка, оскільки там немає води та кисню, які б могли спричинити її руйнування, пояснив професор Кодзі Мурата з Кіотського університету.
Цей супутник також є екологічною альтернативою металевим апаратам, що після завершення терміну служби згорають в атмосфері, утворюючи алюмінієві частинки. Дерев’яний супутник, у свою чергу, просто згорить з мінімальним забрудненням, зазначив Дой.
«Якщо наш експеримент вдасться, металеві супутники можуть навіть заборонити в майбутньому», – додав він.
Нагадаємо, на початку наступного року SpaceX хоче провести перші випробування зі стикування двох Starship на орбіті. Кінцевою метою стане спроба дозаправки одного корабля іншим. Передача палива під час польоту в космосі є вирішальним кроком у досягненні Місяця та Марса.