Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
вт, 28 травня
+25
$   40.4
  43.97

26 груд. 2023 13:25

Останнє оновлення  
26 груд. 2023 13:26
Здоров'я
0

48

0

Як не переїдати під час новорічних свят – поради

Як не переїдати під час новорічних свят – поради

Завдяки цим порадам можна забутися про важкість в животі.


Як не переїдати під час новорічних свят – поради

Зазвичай на новорічні свята українці готують улюблені страви для святкового столу. Але не слід забувати, що застілля – не привід переїдати, щоб в результаті цього мати погане самопочуття.

У Центрі громадського здоров'я МОЗ України розповіли, як уникнути переїдання та про які основні правила варто пам'ятати.

1) Не намагайтеся не їсти цілий день перед застіллям, а потім споживати багато страв за один раз. Це дуже погана ідея.

2) Наповніть святковий стіл здоровими стравами. Використовуйте в рецептах багато овочів і цільнозернових продуктів, обирайте нежирне м’ясо птиці або рибу. Салати заправляйте рослинними оліями. Навіть у період новорічних свят не забувайте про тарілку здорового харчування!

3) Обмежте споживання оброблених продуктів, які містять багато жиру, солі та цукру.

4) Не відволікайтеся під час застіль. Багато родин люблять вмикати телевізор для фону, але це заважає сповна насолодитися їжею, відчути її смак та зрозуміти, що ви наїлися.

5) Уникайте зневоднення, пийте достатньо води. Також віддайте перевагу напоям без цукру. Пам’ятайте, що алкогольні напої достатньо калорійні. Й ВООЗ наголошує: безпечної дози алкоголю не існує.

6) Більше рухайтеся. Будь-яка фізична активність, яка вам подобається, буде корисною для організму, адже допоможе позбутися зайвих калорій.

24 листоп. 2023 16:20

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:58
Здоров'я
0

298

0
Чому від червоного вина болить голова – вчені знайшли причину

Що робити, щоб вина не боліла голова?


Screenshot_9

Вчені знайшли ймовірну причину, чому навіть келих червоного вина може викликати головний біль. 

Справа може бути у флавоноїдах – сполуках з антиоксидантним ефектом, які містяться у винограді та входять до складу напою.

Про це повідомляє Medical News Today із посиланням на дослідження, опубліковане у науковому журналі Scientific Reports.

Група вчених із Каліфорнійського університету детально проаналізувала склад червоного вина. Вони виявили в ньому високий вміст флавоноїдів. 

Серед них – кверцетин. Це антиоксидант, який міститься у винограді. Саме у поєднанні з алкоголем він може викликати негативні побічні ефекти.

"Найцікавішим аспектом цього проєкту є те, що ефект не є прямим. Іншими словами, ми виявили, що "винуватцем" є кверцетин глюкуронід, але якщо ви споживаєте його з іншою їжею, у вас не буде головного болю. 

Згідно з нашою гіпотезою, головний біль виникає лише при одночасному вживанні кверцетину та алкоголю. Думаю, саме тому на вивчення цього питання пішло так багато часу", – розповів співавтор дослідження Ендрю Вотерхаус.

Саме під час взаємодії кверцетину з алкоголем він перетворюється на іншу форму – кверцетин глюкуронід. Це призводить до накопичення ацетальдегіду, який є токсином. Від нього виникають почервоніння, головного біль і нудота. 

Однак наш організм виробляє фермент, який розщеплює ацетальдегід – альдегіддегідрогеназу.

"Ви, напевно, знаєте когось у своєму житті, на кого алкоголь впливає сильніше. Вони дуже червоніють, коли вип'ють. Здається, що вони не можуть пити так багато, як інші, і у них посилюються головні болі, коли вони вип'ють. У деяких людей це пов'язано з генетичною варіацією, яка призводить до того, що альдегіддегідрогеназа працює менш ефективно. Як наслідок, ацетальдегід накопичується в їхньому організмі швидше, і вони відчувають похмілля сильніше", – пояснив співробітник Єльської школи медицини Нейт Вуд, який не брав участі в дослідженні. 

Похідна від кверцетину, кверцетин глюкуронід, може мати схожий ефект. Вона фактично блокує альдегіддегідрогеназу.

На рівень вмісту кверцетину впливає спосіб вирощування винограду. Вплив сонячного світла під час росту потенційно призводить до його підвищення.

Крім того, на несприятливі наслідки від вживання червоного вина впливає високий вміст таких речовин, як гістамін і таніни.

Також може існувати генетичний фактор, який не слід виключати. Зокрема, нестача ферменту, який метаболізує алкоголь.

Підвищений ризик головного болю від червоного вина також може бути у людей з мігренями. Також більш схильними до нього є жінки. У них більший відсоток жиру в організмі, який зберігає алкоголь, та нижчий рівень  альдегіддегідрогенази. 

Водночас побічні реакції від вживання алкоголю, зокрема почервоніння та головні болі, виникають у 40% населення Східної Азії. Вони мають дисфункціональну форму альдегіддегідрогенази.

Неврологиня Мері-Енн Мейс із клініки Клівленда радить дотримуватися таких правил, аби зменшити ризик виникнення негативних ефектів після вина:

  • червоне вино варто уникати або вживати у невеликій кількості;
  • надавати перевагу білому вину.
  • обирати вина високої якості, в яких менше цукру.
  • не пити на порожній шлунок.
  • дотримуватися правила "1 до 1" – келих вина, потім склянка води або ковток вина, потім ковток води.