24 серп. 2023 11:40
145
Чим довше немовлята проводили час перед екраном, тим більшою була ймовірність затримки мовлення, дрібної моторики, особистих навичок.
В однорічних дітей, які проводили понад 4 години перед екраном на день, спостерігалась затримка розвитку дрібної моторики, особистих і соціальних навичок.
Ці проблеми зникали у віці від 2 до 4 років.
Про це свідчать результати дослідження в Журналі Американської медичної асоціації педіатрії, пише The New York Times.
Йдеться про час, який люди проводять за переглядом телевізора, грою у відеоігри та використанням мобільних телефонів, планшетів та інших електронних пристроїв.
Дослідники не знайшли прямого зв'язку з затримкою розумового розвитку. Але затримка мови певною мірою свідчить про це, вважають експерти.
Дослідження проводили в Японії з липня 2013 року по березень 2017 року. Науковці опитали 7097 жінок, які нещодавно народили.
Лише 4% немовлят перебували перед екранами протягом 4 або більше годин на день. Зазвичай ці жінки народили вперше, мали нижчий дохід або післяпологову депресію.
18% опитаних відзначили, що їхні діти споживали інформацію з екрана менше ніж 4 години, але більшість наголошувала, що їхнє немовля перебуває перед екраном менше 2 годин на день.
Дослідження виявило зв’язок: чим довше немовлята проводили час перед екраном, тим більшою була ймовірність затримки мовлення, дрібної моторики, особистих навичок.
Як пояснив психолог із розвитку Єльського дитячого центру Девід Дж. Левкович, особиста взаємодія між батьками та дитиною має вирішальне значення для того, щоб немовля пізнавало світ. Тому він радить розмовляти зі своєю дитиною віч-на-віч якомога більше.
Адже дитина отримує інформацію при контакті з дорослими: мімічні зміни, слова, тон голосу та фізичний зворотний зв’язок. Але цього не відбувається, коли дитина дивиться на екран.