13 черв. 2024 15:14
901
Спортивних занять для дітей багато, а з вибором вагаєтесь? Україна.info зібрала всі «за» та «проти» різних видів спорту і готова допомогти вам підібрати найкраще рішення для вашої малечі.
Спорт для дітей – це чудова можливість прищепити дитині культуру здорового способу життя, а бонусом – отримати швидку соціалізацію та лідерські якості. Основними факторами, для чого потрібен спорт, є: нормалізація процесів обміну в організмі та покращення координації рухів.
До суттєвих переваг, чому потрібно займатися спортом, можна додати й неочевидні, на перший погляд, чинники, а саме:
Спорт – це модно, а ще – весело, красиво та престижно. В сучасному світі малеча з дитинства всотує стандарти конвенційної краси, тому спортивні заняття для дітей допоможуть не тільки візуально покращити фізичні дані, а й додати упевненості у власній унікальності.
Загальноприйнятим вважається поділення видів спорту для дітлахів на: спорт для дівчат та спорт для хлопців. Втім, варто одразу сказати, все залежить від фізичних даних, темпераменту та особистих уподобань дитини. Адже дівчата можуть добре грати в футбол, а хлопці – танцювати балет.
Традиційні види спорту для дівчат: плавання, бальні танці, акробатика, легка атлетика, теніс, верхова їзда, гімнастика для дівчат.
Незвичні види спорту для дівчаток:
Спорт для дівчаток часто обирають такий, що стане в нагоді у дорослому житті, навіть після завершення занять. До прикладу, танці.
Спорт для хлопчиків – надійний спосіб залучити малого енерджайзера до фізичної активності та зосередженості на результаті. Популярними видами спорту для хлопчаків є: бокс, футбол, баскетбол, греко-римська боротьба, волейбол, гольф, фехтування, веслування, шахмати.
Слід пам’ятати й про сезонність деяких видів спорту. Наприклад, літні види спорту для дітей: скейтбордінг, бадмінтон, баскетбол, бейсбол, теніс, хокей на траві, велоспорт.
Зимові види спорту для дітей: лижі, хокей, ковзанярський спорт, сноубординг, керлінг, фігурне катання, бобслей тощо.
Існує чимало видів спорту для дошкільнят. Зазвичай з 4-5 років діток водять на плавання, гімнастику та танці. В цьому ж віці дітей починають знайомити з єдиноборствами. Напочатку це виглядає, як звичайна фізкультура, але з кожним днем координація, м’язи та пам'ять дитини почнуть адаптуватися до більш складних вправ. Зазначимо, перед тим, як ви вирішите віддати малюка на той чи інший вид спорту, обов’язково проконсультуйтеся з педіатром. Наприклад, при деяких дерматологічних захворюваннях плавання в басейні може бути шкідливим. Для діток зі значним викривленням хребта танці та певні види гімнастики будуть протипоказані на певний період.
Батькам підлітків радять звернути увагу на те, що різноманітні види спорту для школярів часто можна вивчати у спортивних секціях при учбових закладах за символічні внески. Такі заняття допоможуть швидше зрозуміти, чи подобається та підходить певний вид спорту саме вашій дитині і чи потрібно шукати більш професійний рівень підготовки.
Також підлітки, за бажання, можуть відвідувати спортклуби і тут постає логічне питання: зі скількох років можна ходити в спортзал? Займатися в тренажерному залі зазвичай дозволяють самостійно дітям з 16 років. У супроводі батьків або персонального тренера займатися можна з 12-14 років. Пам’ятайте, що спорт – це не тільки про здоров’я та гарну фізичну форму, а й можливість отримати травму. Тому перед тим, як віддавати чадо у секцію чи проводжати до тренажерного залу, переконайтеся у професійності та відповідальності тренера.