25 лют. 2025 17:24
1019
Війна значно посилила потребу в медичній допомозі, зокрема в травматології та реабілітації.
Всесвітня організація охорони здоров'я повідомила, що війна в Україні суттєво вплинула на стан здоров'я громадян. Майже половина українців страждає від проблем із психічним здоров’ям, а 84% смертей спричинені неінфекційними захворюваннями.
За даними ВООЗ, станом на жовтень 2024 року 68% населення відзначали погіршення свого здоров’я порівняно з довоєнним періодом. Найпоширенішими проблемами стали розлади психічного здоров’я (46%), психологічні порушення (41%) та неврологічні захворювання (39%).
В організації наголошують, що однією з головних перешкод для лікування є недоступність медичних послуг та висока вартість препаратів. Це ставить під загрозу безперервність терапії для людей із хронічними хворобами, що може призвести до серйозних ускладнень.
Через бойові дії значно зросла потреба в травматологічній допомозі та реабілітації. За першу половину 2024 року в Україні було виконано 100 тисяч ампутацій кінцівок. Однак гострий дефіцит фахівців у сферах протезування та реабілітації лише загострює ситуацію.
Також ВООЗ зафіксувала 2254 атаки на медичні установи України за три роки повномасштабної війни. Лише у 2025 році було здійснено 42 напади.
Читайте також: В Україні запроваджують трансплантацію тканин за європейськими стандартами