18 жовт. 2024 12:35
986
Розповіли, як виникає гало.
Українські науковці станції «Академік Вернадський» показали фото явища гало, яке спостерігали навколо Місяця.
На сторінці НАНЦ розповіли, що гало утворюється, коли в атмосфері накопичується велика кількість крижаних кристалів. Світло, проходячи через них, заломлюється та відбивається. Так навколо джерела світла утворюється те саме вторинне світіння.
Часто причиною гало є перисто-шаруваті хмари, які майже прозорі й складаються з крижаних кристалів. Вони затягують усе небо й мають вигляд або легкої однорідної пелени без чітких деталей, або білої волокнистої вуалі з більш-менш чіткими смугами.
«Судячи з фото, саме перисто-шаруватий покрив тієї ночі «намалював» веселку навкола Місяця в районі «Вернадського».
А ще в якийсь момент місячне сяйво «підсвітило» перламутрові хмари – їх можна побачити на одній зі світлин.
Вони утворюються здебільшого над горами, коли сильний потік повітря оминає гірський хребет і заносить вологу в стратосферу. Там під дією дуже низьких температур (-50°С і нижче) волога швидко перетворюється на кристалики льоду», - зазначили у НАНЦ.
Світло, відбиваючись у цих кристаликах під певним кутом, викликає оптичний ефект іризації. Він якраз і «фарбує» хмари в різні кольори.
Нагадаємо, навколо острова Галіндез, де розташована українська станція «Академік Вернадський», починає танути крига через прихід весни. Це приваблює тисячі субантарктичних пінгвінів, які повертаються, щоб зайняти найкращі місця для гніздування.