Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пт, 22 листопада
+1
$   41.32
  42.99

Верховний Суд поставив крапку у справі теракту в Харкові 2015 року

22 листоп. 2024 11:35

Останнє оновлення  
22 листоп. 2024 11:35
Події
0

56

0
Верховний Суд поставив крапку у справі теракту в Харкові 2015 року

Трьох громадян засуджено до довічного ув’язнення.


Верховний Суд залишив у силі вирок суду першої інстанції, визнавши трьох громадян винними у скоєнні теракту, що призвів до загибелі людей, та незаконному поводженні зі зброєю.

За даними Офісу генпрокурора, трьох громадян засуджено до довічного ув’язнення з конфіскацією майна. Рішення ухвалено завдяки принциповій позиції прокурорів Офісу Генерального прокурора та Харківської обласної прокуратури.

Що передувало?

22 лютого 2015 року біля Палацу спорту в Харкові під час мирного «Маршу єдності», присвяченого Героям Небесної Сотні, терористи привели в дію протипіхотну міну, сховану у сніговій кучугурі. Вибух забрав життя двох людей одразу, ще 11 учасників маршу отримали поранення. Згодом двоє постраждалих померли в лікарні. Серед жертв були 15-річний підліток і поліцейський.

Верховний Суд поставив крапку у справі теракту в Харкові 2015 рокуВерховний Суд поставив крапку у справі теракту в Харкові 2015 року - фото 2

Слідством встановлено, що організатор теракту їздив до Бєлгорода для координації дій із російськими спецслужбами. За виконання злочину йому обіцяли винагороду в 10 тисяч доларів США. До реалізації злочинного плану він залучив двох спільників, які, як і він, мали неприязнь до проукраїнських активістів з руху «Євромайдан».

Верховний Суд поставив крапку у справі теракту в Харкові 2015 року - фото 3Верховний Суд поставив крапку у справі теракту в Харкові 2015 року - фото 4

У грудні 2019 року Фрунзенський районний суд Харкова визнав усіх трьох чоловіків винними, призначивши довічне ув’язнення з конфіскацією майна. Пізніше апеляційний суд залишив це рішення без змін. Верховний Суд, розглянувши справу, підтвердив правомірність вироків, поставивши остаточну крапку у справі.