Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
вт, 16 липня
+32
$   41.26
  44.98

13 верес. 2022 14:41

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:50
Технології та наука
0

33

0

Вчені розповіли, що людству може загрожувати нестача кисню

Вчені розповіли, що людству може загрожувати нестача кисню


Вчені розповіли, що людству може загрожувати нестача кисню

Вчені вважають, що глобальне потепління вплине на здатність листя поглинати вуглекислий газ із атмосфери та виділяти кисень.

Раніше вчені вважали, що листя дерев здатне підтримувати необхідну для фотосинтезу температуру, навіть коли повітря довкола перевищує її. Однак нове дослідження показує, що це не зовсім так і найближчим часом світ може зіткнутися з новою проблемою — нестачею кисню, пише Daily Mail, передає Фокус.

Дослідники з Орегонського державного університету кілька сезонів поспіль спостерігали за лісами Північної та Центральної Америки за допомогою тепловізорів. Спеціальні апарати були встановлені на спеціальних вежах і збирали різні дані тропічних та високогірних лісах — наприклад, обмін енергією, вуглецем та водою між лісовими масивами та атмосферою.

Кліматологи проаналізували отримані дані і дійшли висновку, що не все листя здатне підтримувати необхідну температуру для фотосинтезу.

Зазначається, що ідеальною температурою для фотосинтезу вважається 15-30°C, саме при такому температурному режимі відбувається процес перетворення сонячного світла та вуглекислого газу на кисень. На жаль, дослідники виявили, що листя в лісах, за якими спостерігали кліматологи, нагрівалося навіть сильніше, ніж навколишнє повітря.

Дослідники вважають, що на температуру листя впливає безліч різних факторів, зокрема клімат і форма листя. Так, у більш теплих і посушливих регіонах листки дрібніші, пристосовані до спеки і здатні відбивати сонячні промені. Водночас на територіях з вологим кліматом дерева мають більші листки, через що нагріваються швидше.

Проаналізувавши отримані дані, вчені дійшли висновку, що теорія про здатність листя охолоджуватися не зовсім правильна. А отже, під сумнів поставлений і той факт, що здатність листя охолоджуватися до комфортної для фотосинтезу температури дозволить знизити наслідки глобального потепління для лісів.

Кліматологи з Орегона побоюються, що з поступовим нагріванням планети лісу зазнають дедалі більшого стресу і, зрештою, процес поглинання вуглекислого газу з атмосфери сповільниться, а отже й вироблення кисню. Робота «зелених легень» Землі перебуває під загрозою.