Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пт, 24 травня
+15
$   39.92
  43.31

29 груд. 2023 16:08

Останнє оновлення  
29 груд. 2023 16:08
Світ
0

111

0

Вартість шафрану встановила новий рекорд — $1 800 за кілограм

Вартість шафрану встановила новий рекорд — $1 800 за кілограм

Спеція подорожчала через цьогорічні зміни погоди і дефіцит води


Вартість шафрану встановила новий рекорд — $1 800 за кілограм

Вартість однієї з найдорожчих спецій у світі — шафрану — сягнула історичного максимуму. В Ірані його продають по $1 400 за кілограм, а в інших країнах — по $1 800.

Про це повідомляє Financial Times.

Понад 90% світового шафрану надходить з Ірану. Спеція подорожчала через цьогорічні зміни погоди і дефіцит води. В Ірані була морозна зима, за якою послідувала суха весна та літня спека — температура сягала +50 °C. Очікується, що загальне виробництво шафрану впаде з майже 400 тонн приблизно до 170 тонн.

Висока ціна також пояснюється трудомісткістю збору врожаю — для виробництва кілограма шафрану потрібно до 170 тисяч квіток. Тендітні квіти збирають вручну на світанку в жовтні та листопаді, дбайливо зривають і висушують.

9 груд. 2023 11:05

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:58
Економіка
0

211

0
В Україні почали виготовляти макове та конопляне борошно

Конопляне борошно, як вказує компанія, є натуральним засобом для відновлення складу крові.


Screenshot_25

Українська компанія «Агроснаб» виготовила у 2023 році новинку у сегменті не пшеничного борошна, а саме – борошно із макових зерен.

Про це пише Newfood.media.

Зазначається, що макове борошно виготовляють з очищеного і знежиреного маку. Так продукт зберігає корисні речовини та добре засвоюється організмом. 

Борошно – найвищого ґатунку, без ароматизаторів чи шкідливих домішок та із високоякісної української сировини.  

Воно містить харчові волокна, ліпіди, вітаміни Е, PP, D, С, макро- та мікроелементи, такі як Р, К, Са, Na, Mg, Si, Fe, Co, Cu, Zn. Кальцій і магній, приміром, корисні для кістково-м’язової системи, а поліфеноли (антиоксиданти), що містяться у маку, знижують ризик серцево-судинних і онкологічних захворювань.

Також компанія меле рисове, кокосове, знежирене соєве борошно, гречане, конопляне, білкове соняшникове борошно, виготовляє рослинну клітковину, плодово-ягідні порошки тощо.

Конопляне борошно, як вказує компанія, є натуральним засобом для відновлення складу крові. Продукт багатий на вітаміни, калій, кальцій, магній, залізо, фосфор і натрій. 

Гречане борошно – унікальна сировина для низькокалорійного печива, хліба та галет. Воно допомагає позбутися зайвої ваги та поліпшити загальне самопочуття.

«Надзвичайно важким для нас був 2022 рік, коли кілька місяців після початку повномасштабної війни ми не працювали – виробництво перебувало у зоні бойових дій», – діляться в компанії.

Після відновлення виробництва з’явилися спонтанні вимкнення електроенергії, які спричиняли поламки обладнання та подальші витрати на ремонти; необґрунтовані блокування податкових накладних; зростання цін на витратні матеріали та логістику. Тому усі зусилля бути спрямовані на стабілізацію ситуації.

На сьогодні ринок борошна та харчових добавок поступово стабілізується. Хоча ціни на витратні матеріали, електрику та логістику продовжують рости.