29 черв. 2023 16:44
160
Голова ГУР зазначив, що окремі підрозділи «Вагнера» все ще знаходяться на території України.
Бойовики ПВК «Вагнер» більше не братимуть участь у бойових діях на території України.
Про це заявив начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов у коментарі УП.
За його словами, бунт ватажка «вагнерівців» Євгена Пригожина скомпрометував російський режим, і тепер оккупанти не мають наміру вдаватися до послуг цієї ПВК в Україні.
«Ми отримали компрометацію російського керівництва. Вкотре зруйновано міф про стійкість російського режиму. Було нанесено втрати військово-космічним силам рф. А ще – «Вагнер» більше не братиме участі у боях на території України. А це найефективніший підрозділ росії, який вмів досягати успіху за будь-яку ціну», – заявив Буданов.
Водночас, голова ГУР зазначив, що окремі підрозділи «Вагнера» все ще знаходяться на території України.
«Станом на зараз вони знаходяться на території Луганська на базі, яка існує з 2014 року. Також вони знаходяться у деяких районах на півдні України. Але участі у бойових діях не беруть», – сказавши Буданов.
29 черв. 2023 13:42
246
Втрата цього літака, ймовірно, вплине на російські повітряні та наземні операції.
Росія використовувала літаки Іл-22M для керування силами вторгнення в Україну. Втрата одного з них вплине на російські повітряні та наземні операції.
Про це повідомляє Міністерство оборони Великобританії у Twitter.
Як зазначається у зведенні, за повідомленнями, 24 червня силами ППО групи "Вагнер" було збито російські військові гелікоптери та літак ВКС Іл-22М. Іл-22M є частиною невеликого парку, що налічує до 12 літаків, що активно використовуються як для управління повітряним рухом, так і для завдань радіорелейного зв'язку.
За даними британської розвідки, ці літаки спеціального призначення відіграли ключову роль в організації російських військ у їхній війні проти України. Як цінні активи вони діяли в межах безпеки російського повітряного простору, далеко за межами досяжності українських систем ППО.
Втрата цього літака, ймовірно, вплине на російські повітряні та наземні операції.
"У короткостроковій перспективі психологічний шок від такої втрати великої кількості екіпажів майже напевно підірве моральний дух російських ВКС. У більш довгостроковій перспективі існує реальна ймовірність того, що поточні рівні завдань, можливо, доведеться скоротити, щоб безпечно керувати флотом, що залишився. Це, ймовірно, підірве здатність Росії командувати та координувати свої сили, особливо у періоди інтенсивних операцій", - зазначають у Міноборони Британії.