16 січ. 2024 12:51
719
Коли такий пацієнт поступив до «Охматдиту», спеціалісти лікарні вперше в Україні вирішили застосувати запропонований підхід.
У клініці «Охмадит» вперше провели унікальну операцію, що допомогла немовляті почати повноцінно дихати. При появі на світ у хлопчика діагностували асфіктичну торакальну дистрофію. Це досить рідкісний недуг, що трапляється не частіше, ніж раз на 130 тисяч новонароджених.
Про це повідомляють на сторінці «Охмадиту».
«Такі діти народжуються з маленькою грудною кліткою, яка має дзвіноподібну форму та обмежує роботу легень. Це не дає дитині нормально дихати. Природній перебіг дуже тяжкий, особливо якщо симптоматика розвивається у дітей до 1 року. Зазвичай маленькі пацієнти помирають від дихальної недостатності, повторних пневмоній або стають залежними від апаратів штучного дихання», - зазначають фахівці.
У 1995 році американський хірург Терренс Девіс запропонував спосіб хірургічного лікування цієї вади, який назвав латеральною торакальною експансією. Ця операція дозволяє послідовно збільшити обʼєм обох половин грудної клітки. Такі втручання є рідкісними і проводились лише в декількох провідних клініках США, Великої Британії та Італії.
Коли такий пацієнт поступив до «Охматдиту», спеціалісти лікарні вперше в Україні вирішили застосувати запропонований підхід.
Дитині був один місяць. Проводити таку операцію було дуже ризиковано. Адже пацієнт був молодшим за тих, про кого вже писали в літературі.
«Суть операції полягає в тому, що послідовно пересікаються 6 ребер в шахматному порядку. А потім зʼєднуються спеціальними металевими конструкціями таким чином, що з довгих сегментів двох ребер робиться одне вдвічі довше ребро. За рахунок цього збільшується обʼєм грудної клітки», – пояснює хірург «Охматдиту», професор Євген Руденко.
Хлопчику провели операцію у два етапи: у 1,5 місяці на правому боці та у 2,5 місяці на лівому.
Зараз у нього вже загоїлися післяопераційні рани, дитина тренується самостійно дихати, а за даними обстеження обʼєм грудної клітки збільшився. Це дає надію, що маленький пацієнт зможе почати самостійно дихати.
10 січ. 2024 14:08
402
Врятували життя 42-річному Олександру зі Львова.
Він переніс два інфаркти з різницею в тиждень. Після другого його серце ледь билося в грудях і будь-якої миті ризикувало спинитися. Повернуло до життя чоловіка донорське серце, яке пересадили кардіохірурги Лікарні Святого Пантелеймона.
І це, без перебільшення, дивовижна історія порятунку, - говорять у Першому медичному об’єднанні Львова.
Пацієнт - 42-річний Олександр Малешенков зі Львова. Два місяці тому йому раптово стало зле. Згодом стан поліпшився, але за тиждень знову стався напад.
«Мене кинуло в холодний піт, підвищилася температура, почало боліти в грудній клітці та руки, буквально, відняло, дружина викликала швидку», - пригадує Олександр.
У медзакладі, куди звернувся чоловік, діагностували гострий інфаркт міокарда. Серце чоловіка ледь билося та не виконувало своєї функції. Висновок лікарів: Олександра врятує лише трансплантація серця. І часу чекати в чоловіка майже немає.
«Олександра у важкому стані екстрено доправляють до Лікарні Святого Пантелеймона, де спеціалісти інтенсивної терапії буквально повертають його з того світу. Стан вдається стабілізувати. Та через те, що більша частина серця була уражена інфарктом, він потребує важкої медикаментозної підтримки. Поза лікарнею Олександр не має шансів жити.
Саме в той момент в лікарні з’являється донор, родина якого дає згоду на вилучення органів. Серце підходить Олександру», - розповідають лікарі.
Трансплантація тривала п’ять годин та минула успішно.
«Я, коли відкрив очі й зробив перший вдих, не повірив, бо останні дні перед пересадкою задихався», - каже Олександр.
На 12 добу після операції чоловік їде додому. Його мрія - побачити дітей і прогулятися рідним Львовом - нарешті стає реальністю.
«Світла пам’ять донору і безмежна вдячність його родині - завдяки їх рішенню тієї ночі було врятовано декілька життів, зокрема, і Олександра», - резюмують у Першому медичному об’єднанні Львова.