Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
вт, 23 квітня
+9
$   39.59
  42.26

13 черв. 2023 17:18

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:57
Здоров'я
0

127

0

В Україні не виявлено випадків холери - головний санітарний лікар

В Україні не виявлено випадків холери - головний санітарний лікар

Епідемічна ситуація прогнозована та керована, - кажутьу МОЗ


FB_IMG_1686665385103

В Україні не виявлено випадків холери.

Про це у Фейсбуці повідомив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

"Дійсно, на підтоплених територіях внаслідок руйнування Каховської ГЕС існують ризики погіршення ситуації по інфекційним захворюванням, зокрема і холери.

Лабораторні дослідження питної води здійснюються усіма відомствами і службами", - зазначив чиновник.

За його словами, протиепідемічною службою в Херсонській області було сформовано 32 моніторингових точки дослідження питної води та з поверхневих водойм.

За підсумками проведених досліджень, вода, яка подається або підвозиться населенню, бутильована вода, відповідає Державним санітарним правилам та нормам та є безпечною для споживання.

"Враховуючи широку зону підтоплення та невідповідність нормам поверхневої води по мікробіологічним показникам – критично важливо зараз не використовувати індивідуальні криниці, каптажі, колодязі на територіях, які звільняються від повені", - наголосив Кузін. 

Станом на зараз, в Україні не зареєстровано випадків або підозр на холеру. Усі результати досліджень зразків, взятих як з об'єктів навколишнього середовища, так і від пацієнтів з ознаками гострої кишкової інфекції, - негативні. Про це наголошує головний санітарний лікар. 

Епідемічна ситуація прогнозована та керована.

На Херсонщині забезпечено посилено епідеміологічний нагляд:

  • Сформовані відповідні протиепідемічні бригади та групи хімічного спостереження для забезпечення досліджень та контролю за станом питної води, води поверхневих водойм та альтернативних джерел водопостачання. Дослідження проводяться на щоденній основі;
  • Сформовано 38 точок моніторингу води поверхневих водойм (річкової та морської) вздовж по руслу та морському узбережжю.
  • Моніторинг циркуляції збудника холери у довкіллі та серед хворих гострими кишковими інфекціями починаються кожного року з 1 червня по вересень місяць;
  • Сформовано запас таблеток для дезінфекції питної води, яких вистачить щонайменше на кілька місяців. В наявності діагностичні засоби (ПЛР та швидкі) тести для діагностики холери.