Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
чт, 19 вересня
+10
$   41.45
  46.11

21 лют. 2022 12:50

Останнє оновлення  
29 лип. 2024 13:53
Здоров'я
0

33

0

В Україні зменшилася кількість хворих на COVID-19, але пандемія не закінчилася – МОЗ

В Україні зменшилася кількість хворих на COVID-19, але пандемія не закінчилася – МОЗ


В Україні зменшилася кількість хворих на COVID-19, але пандемія не закінчилася – МОЗ

Кількість нових хворих із підтвердженим діагнозом COVID-19 за минулий тиждень зменшилася на 43 616 випадків, або на 19%, та становить 191 640 випадків. Про це заявив на ранковому брифінгу міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

«Перші ознаки стабілізації захворюваності на COVID-19 за останній тиждень перейшли у більш явні. Кількість госпіталізацій також зменшується другий тиждень поспіль. За минулий тиждень до лікарень біло госпіталізовано 20 402 пацієнти, що на 4 тисячі менше, ніж попереднього тижня.

І минулий тиждень був першим з останніх 6, коли кількість виписаних з лікарень пацієнтів є більшою ніж кількість госпіталізованих. За минулий тиждень виписано на 4 тисячі осіб більше ніж госпіталізовано», — зазначив міністр.

Всесвітня організація охорони здоров’я повідомила, що за шостий тиждень 2022 року число нових щотижневих випадків COVID-19 знизилось на 19%, якщо порівнювати з тижнем до того.

В Європейському регіоні Всесвітньої організації охорони здоров’я було зареєстровано трохи менше ніж 9,6 млн нових випадків COVID-19, що на 16% менше ніж попереднього тижня.

Чотири країни прозвітували про зростання на 20% або більше кількості нових випадків захворювання. Найбільший ріст демонструють Білорусь (77%), Нідерланди (56%), Ісландія (41%) та Росія.

«Станом на сьогодні Україна знаходиться на 41 місці із 54 серед територій Європейського регіону ВООЗ за кількістю нових випадків COVID-19 на 100 тисяч», — відзначив очільник МОЗ. — Тижнева кількість «ковідних»  госпіталізацій спадає у 21 з 25 регіонів України. У решті 4 регіонах — Дніпропетровській, Запорізькій, Кіровоградській та Черкаській областях — ситуація залишається контрольованою».

Наразі в закладах охорони здоров’я перебуває 24 716 хворих на COVID-19. Завантаженість ліжок із киснем за тиждень також знизилася на 5,4% та становить 35%.

Завантаженість дитячих ліжок також є контрольованою: їхня завантаженість перебуває на рівні 31%, що на 8,9% менше, ніж попереднього тижня.

Високий рівень охоплення щепленнями в деяких країнах світу у поєднанні з меншою агресивністю «Омікрону» є причиною появи думок про те, що пандемія закінчилася.

Щодо перебігу вакцинальної кампанії проти COVID-19, то в Україні вже вакциновано 50,5% дорослого населення принаймні однією дозою. Від початку кампанії проведено 31 мільйон 497 тисяч щеплень.

П’ятіркою антилідерів із вакцинації населення залишаються регіони заходу України: Закарпатська, Чернівецька, Івано-Франківська, Волинська та Рівненська області.

Міністр відзначив позитивні тенденції в Рівненській та Чернівецькій області, які за останні 7 днів перебувають серед лідерів за проведеною кількістю щеплень із розрахунку на 100 тисяч населення. А найбільше щеплень минулого тижня було зроблено у Харківській області.

Віктор Ляшко нагадав, що Україна отримала препарат «Молнупіравір» для лікування COVID-19 і його вже розвезено у регіони.