Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
ср, 06 грудня
--3
$   36.66
  39.65

19 серп. 2022 17:19

Останнє оновлення  
1 берез. 2023 12:23
Здоров'я
0

21

0

В Україні запрацювали перші телемедичні платформи - МОЗ

В Україні запрацювали перші телемедичні платформи - МОЗ


В Україні пройшли успішне випробування два телемедичні проєкти: система Teledoc Health, що надає можливості віртуальної допомоги, та телемедична платформа нейросенсорної реабілітації Rehabilitation Gaming System, яка за допомогою гаджетів допомагає комплексно лікувати пацієнтів із пошкодженням мозку та опорно-рухового апарату.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров'я України.

Впровадження телемедичних інновацій в Україні змінює філософію української медицини – стиль роботи лікарів і їхні взаємовідносини з пацієнтом. Тепер це консультативні можливості від кращих медичних спеціалістів світу. Телемедицина надає лікарям нові унікальні можливості особистісного розвитку.

«Телемедицина – згусток сучасних технологій. Це майбутнє, яке вже настало. Нам випав унікальний шанс скористатися уже готовими рішеннями і впровадити їх в Україні», – говорить Марія Карчевич, заступниця міністра з питань цифровізації.

Основні функції платформи Teledoc Health виконує робот Litev3 – девайс, що максимально наближає віртуальні відвідування до реальних:

  • за допомогою вбудованої керованої камери дуже високої роздільної здатності можна ретельно обстежувати пацієнта, вимірювати температуру, тиск та під'єднувати  діагностичне обладнання тощо;
  • система надає можливість у деяких випадках повністю замістити роботу медперсоналу і може самостійно рухатись та передавати дані для консиліумного рішення по лікуванню кожного хворого.

«Уже вісім таких пристроїв працюють в п'яти містах України, створивши синергічну мережу провідних закладів охорони здоров'я. Планується розширення мережі до тридцяти пристроїв», - кажуть у МОЗ.

Платформа Rehabilitation Gaming System – це телереабілітація  для підвищення якості життя людей з пошкодженням мозку та опорно-рухового апарату. Проєкт адаптований до конкретних потреб кожного окремого пацієнта від гострої до хронічної фази після пошкодження головного мозку.

В ігровій формі за допомогою звичайного гаджету хворий виконує прості вправи. Рухи пацієнта програмуються, по кожному розробляється спеціальна програма, яка фіксує динаміку і враховує помилки, у графіках і в процентному вимірі.

Це справжній прорив у лікуванні пацієнтів з дитячим церебральним паралічем, хворобою Альцгеймера. Це також допомога пацієнтам, які отримали різні травми, контузії, порушення мозкової діяльності внаслідок поранень та вибухів, під час бойових дій.

Як зазначили у МОЗ, платформа Solo забезпечує захист інформації, що є найважливішою умовою роботи проєктів телемедицини, особливо в умовах воєнного стану.