Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
вт, 03 жовтня
+8
$   36.57
  38.52

4 трав. 2022 16:42

Останнє оновлення  
1 берез. 2023 12:23
Суспільство
0

8

0

В Україні запрацювали 24 бригади соціально-психологічної допомоги жертвам насильства

В Україні запрацювали 24 бригади соціально-психологічної допомоги жертвам насильства


У 12 містах України запрацювали 24 бригади соціально-психологічної допомоги людям, що постраждали внаслідок насильства.

Про це повідомляє канал I-UA.TV із посиланням на спільний брифінг віцепрем'єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної зі спеціальною представницею ООН з питань запобігання сексуальному насильству в конфліктах Прамілою Паттен.

За попередніми даними, наразі в Україні працюють 24 мобільні бригади соціально-психологічної допомоги - в Запоріжжі, Дніпрі, Полтаві, Одесі, Вінниці, Ужгороді, Тернополі, Чернівцях, Хмельницькому, Львові, Луцьку та Івано-Франківську.

  • Там постраждалим від насильства українцям, зокрема внутрішньо переміщеним особам, надають кваліфіковану допомогу.
  • Проєкт реалізовано у координації з Офісом віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції й Мінсоцполітики, а також за підтримки UNFPA, Фонду ООН у галузі народонаселення.

"Ми отримуємо дедалі більше свідчень про насильство, якого зазнали українські жінки, чоловіки і навіть діти. Жахливих свідчень про сексуальне насильство. Відтак, наше ключове завдання надати постраждалим та їхнім сім'ям всю необхідну підтримку та допомогу. Робота у форматі мобільних бригад допомоги успішно зарекомендувала себе ще у 2015 році на Сході України. Тоді, завдяки роботі бригад, допомогу отримали багато постраждалих, які проживали у важкодоступних місцях Донецької та Луганської областей. Сьогодні переорієнтовуємо їхню діяльність відповідно до нинішніх викликів та умов воєнного часу. Переконана, що в ситуації сексуального насильства турбота про психологічне здоров'я українців є надважливою", –  заявила пані Ольга Стефанішина.

Унікальність надання такої допомоги полягає в мобільності, адже спеціалістки/-ти бригад можуть вирушати на виклики до найбільш важкодоступних місцин, і уже на місці події надавати послуги мешканкам/-цям громад і внутрішньо переміщеним особам, що перебувають на їх території.

У обовʼязки таких бригад зокрема входить надання психологічної допомоги постраждалим особам, реагування на повідомлення про випадки насильства, зокрема шляхом кризового й екстреного втручання, та інформування постраждалих осіб про медичні, юридичні та інші послуги, які можна отримати для подолання наслідків насильства.