19 груд. 2021 11:36
111
19 грудня, християни вшановують пам’ять Святителя і Чудотворця Миколая, Православна церква України з нагоди свята проводить божественну літургію.
"Добрі діла, справи милосердя і благодійності мають свою основу в істинній вірі, нею живляться, нею спонукаються та, у свою чергу, її засвідчують. Святитель Миколай тому і називається найперше зразком, правилом, каноном віри, що його життя є еталоном, прикладом, з яким ми можемо звіряти наше життя, щоби зрозуміти, чи справді воно є таким, яким має бути життя християн", - написав у Фейсбуці митрополит Епіфаній.
Звичай дарувати подарунки на день святого Миколая прийшов до нас з Німеччини. В X столітті учні церковно-приходської школи, яка працювала при Кельнському соборі отримали солодощі в мішечках, розповідає ТСН.
Це сталося 6 грудня, коли католики святкують день Cвятого Миколая. Це дуже сподобалося простим німцям і дуже скоро традиція закріпилася.
В Україні серед наших пращурів існував особливий обряд — люди пекли “миколайчики” (солодкі пряники), які потім роздавалися дітям.
Сьогодні усі українські діти з нетерпінням чекають на 19 грудня, коли святий Миколай приносить подарунки. І сподіваються що знайдуть під подушкою не різочку. Згідно з переказами і легендами святий Миколай особливо виділяв тих людей, які протягом року вчиняли добрі справи. Тому батьки розповідають дітям, що він записує у чарівну книжку добрі і погані вчинки. А з настанням ночі на 19 грудня святий приходить до кожного будинку і роздає саме той подарунок, на який заслужила дитина: солодощі або різочку.
У європейських країнах існувала версія: коли святий Миколай підкидав у будинок бідняків мішечок з грошима, той потрапив у шкарпетку. Тому на Заході подарунки на святого Миколая кладуть в шкарпетки, що висять над каміном.
Нагадаємо, у центрі Києвана Софійській площі в суботу, 18 грудня, засвітили головну ялинку країни.