Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
вт, 26 листопада
--4
$   41.44
  43.47

В Румунії ведмедиця загризла туристку – в країні дозволили відстріл звірів

3 серп. 2024 14:47

Останнє оновлення  
3 серп. 2024 14:47
Події
0

226

0
В Румунії ведмедиця загризла туристку – в країні дозволили відстріл звірів

Туристка почата тікати від ведмедиці.


Минулого місяця в горах Бучегі (Карпати, Румунія) ведмедиця загризла 19-річну туристку. Внаслідок цього уряд Румунії скасував заборону на полювання на ведмедів, який запровадили у 2016 році.

Про це пише ВВС.

Рятувальники, які виїхали на місце події, не змогли врятувати туристку з пащі звіра. Ведмедиця також напала на рятувальників, поки мисливець не застрелив її.

Рятувальник сказав, що помилкою туристки було те, що вона почала втікати, коли побачила ведмедя. Та закликав, що туристам не варто шуміти, коли вони йдуть по їхній території.

«Якщо ви зустріли ведмедя, стійте тихо і нерухомо, а потім повільно відступайте. Як і у випадку з собакою, найгірше, що ви можете зробити, це втекти, оскільки він обов’язково піде за вами», – сказав один з рятувальників.

Біля підніжжя стежки, якою туристка піднімалася того дня, стало зрозуміло, чому ведмідь опинився на стежці, адже там просто неба стоять великі сміттєві баки. Один з них перекинутий, розкидані гнилі продукти, бляшанки та пластик.

За даними видання, близько 8 000 ведмедів живуть у Карпатських горах, одному з останніх диких регіонів Європи.

Місцеві жителі кажуть, що бояться ходити вночі додому через ведмедів. Водночас колишній міністр навколишнього середовища Барна Танчос є автором нового закону, який дозволяє людям вбивати до 500 ведмедів протягом наступних 18 місяців.

«Популяція ведмедів у Румунії зростає щодня, щомісяця, щороку, тому, якщо ми нічого не зробимо, ми матимемо тисячі, десятки тисяч ведмедів, що не є добре для людей, і не є добре для ведмедів», – сказав пан Танчос.

За словами Крісті Ремуса Паппа, керівника відділу великих хижаків Всесвітнього фонду природи, новий закон не тільки не поліпшить ситуацію, але й може погіршити її. Він визнає, що кількість «проблемних» ведмедів зростає, але точних статистичних даних про те, скільки їх загалом, немає.

Він додає, що спочатку в регіоні повинні усунути першопричини конфліктів, починаючи з масового підгодовування ведмедів поблизу населених пунктів і вздовж доріг у туристичних зонах.

Інші методи управління ведмедями були випробувані з певним успіхом – наприклад, приспання і вивезення ведмедів у дикі гірські райони.

Але тепер, коли ведмеді звикли нападати на смітники або випрошувати їжу, навіть захисники природи кажуть, що альтернативи їхньому відстрілу може не бути.

Нагадаємо, у шотландському зоопарку помер гімалайський ведмідь Ямпіль, якого влітку 2022 року врятували українські військові на Донеччині.