25 верес. 2024 16:22
1155
Лікарі впевнені, що функціональність ноги у хлопчика відновиться.
Спеціалісти «Охматдиту» допомогли хлопцеві з переломом гомілки та відкритою черепно-мозковою травмою. 12-річний Артем отримав травми, потрапивши під колеса мотоцикла.
«Хлопчик йшов уздовж дороги, коли його збив мотоцикл. На місці події надали першу медичну допомогу та терміново доправили до лікарні в Кам’янці-Подільському. Там йому зашили рани на голові та встановили на нозі апарат зовнішньої фіксації зі стрижнями.
Тато хлопчика так згадує перші дні: «Там був жах. Дивлюся на нього — нога, перелом відкритий, голова… Лікарі самі губляться, не знають, що робити», - розповідають на сторінці «Охматдиту».
Після того як Артемові діагностували відкриту черепно-мозкову травму та крововилив у мозок, він провів 11 днів у реанімації та 3 дні у відділенні травматології Хмельницької лікарні.
Травми потребували складного лікування, тому його відправили до НДСЛ «Охматдит». Так почався місяць інтенсивної боротьби за здоров’я Артема.
Медики з відділення гнійної хірургії боролися за відновлення шкіри на голові. Вдавлений перелом та відкриті рани вимагали особливої уваги, адже будь-яка неправильна маніпуляція могла призвести до деформації обличчя.
Лікар-хірург відділення екстреної медичної допомоги Денис Кисіль наголошує, що пересадка шкіри на череп без створення умов для її живлення неможлива:
«Через те, що шкіра голови втратила можливість природного живлення, а від кістки шкіра живитися не буде, спочатку зробили тракційну пластику. Ми прибрали некроз, з кістки зрізали кортикальний шар, щоб її пошкодити, і використали вакуумний апарат, щоб стимулювати ріст грануляційної тканини, яка необхідна для успішної пересадки шкіри.
Кожні три дні змінювали ВАК-апарат, щоб підтримувати чистоту пов’язки. Після другої заміни на травмованій кістці виросли грануляції, куди ми змогли пересадити шкіру», - розповів лікар-хірург відділення екстреної медичної допомоги Денис Кисіль.
Паралельно спеціалісти відділення ортопедії та травматології працювали над важкими травмами великогомілкової та малогомілкової кісток.
Апарат зовнішньої фіксації ноги та стрижні потребували модифікації, тому хлопчику змонтували нову конструкцію, яка мала прискорити зрощення кісток, адже через важкість травм цей процес затримався.
Попри травми Артем не може дочекатися, коли знову зможе займатися спортом. Хлопчик поділився своєю мрією та розповів, що дуже хоче займатися ММА: «Я туди ні разу не ходив. Але тепер хочу. На футбол теж хочу. Раніше займався вільною боротьбою шість років, сумую за цим», — ділиться пацієнт.
Нагадаємо, чорні смужки на пальці виявилися пухлиною, – у Львові прооперували 7-річного вінничанина.