15 груд. 2023 15:12
168
За попередній тиждень у Чернівецькій області зареєстровано понад 5 тис. випадків захворювання.
У Чернівецькій області перевищено епідпорг захворюваності на COVID-19, грип та ГРВІ. Через це там можуть запровадити протиепідемічні заходи.
Про це повідомили в МОЗ.
Рівень захворюваності для оголошення перевищення епідпорогу різний для кожної області. Він вираховується залежно від кількості населення та інтенсивності поширення респіраторно-вірусних інфекцій. В областях, де зафіксовано перевищення епідемічного порогу, можуть застосовуватися локальні карантини, тобто посилені протиепідемічні заходи.
За словами головного державного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна, наразі епідпоріг перевищено в Чернівецькій області – за попередній тиждень там зареєстровано 5 586 тисяч випадків захворювання на ГРВІ, грип та COVID-19. У Житомирській області епідемічний поріг відповідає середньому рівню — 8 738 захворілих. В інших регіонах України ситуація стабільна, тобто зберігається неепідемічний рівень.
«У разі ускладнення епідситуації у тій чи іншій громаді у лікувальних, освітніх установах, закладах торгівлі, громадського харчування, підприємствах, транспорті обласні комісії ТЕБ і НС можуть локально впроваджувати заходи, спрямовані на зниження ризику та поширення епідемії. Протиепідемічні заходи можуть містити запровадження маскового режиму, соціального дистанціювання, дотримання вимог особистої гігієни, температурного режиму, скасування масових заходів до нормалізації ситуації тощо», – кажуть в МОЗ.
12 листоп. 2023 17:00
323
Така норма діятиме на період воєнного стану і протягом трьох місяців після його припинення.
Відтепер люди із симптомами COVID-19, грипу або ГРВІ знову можуть відкривати лікарняний до пʼяти днів дистанційно, як було під час пандемії.
Про це пише Міністерство охорони здоровʼя.
Така норма діятиме на період воєнного стану і протягом трьох місяців після його припинення.
Нині лікар має право формувати медичні висновки про тимчасову непрацездатність без особистого прийому. Пацієнт може дистанційно передати свої симптоми лікарю, а той випише електронний рецепт.
Якщо ж дію лікарняного потрібно буде продовжити на понад пʼять днів, то пацієнт має обовʼязково прийти на особистий прийом до лікаря.
У МОЗ пишуть, що зміни впроваджують, щоб спростити взаємодію пацієнта з лікарем і мінімізувати самолікування.