Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
сб, 23 вересня
+24
$   36.57
  38.9

18 верес. 2023 17:01

Останнє оновлення  
18 верес. 2023 17:01
Світ
0

39

0

В історичному центрі Праги заборонили паркувати електросамокати

В історичному центрі Праги заборонили паркувати електросамокати

Заборона паркування електросамокатів не означає заборону користування ними в історичному центрі


В історичному центрі Праги заборонили паркувати електросамокати, пише The Mayor.

Зараз це рішення діє у громадських місцях, наприклад, парках і тротуарах району «Прага–1», але влада району збирається звернутися до міської влади з проханням поширити заборону на всю історичну зону чеської столиці. Ініціатори норми вважають, що оператори прокату повинні мати дозволи від місцевої влади на використання доріг згідно з чеським законодавством.

У Празі працюють два оператори, Bolt і Lime. Заборона паркування електросамокатів не означає заборону користування ними в історичному центрі, зазначає видання.

За пів року, із січня до кінця липня 2023 року, поліцейські розглянули 4352 порушення, пов’язаних з використанням електросамокатів у Празі, каже директор муніципальної поліції району Мирослав Стейскал. Поліція виписала штрафів приблизно на 45 000 євро (1,1 мільйона чеських крон). Для порівняння, кількість порушень, пов’язаних із велосипедами за цей період, склала 560, тобто приблизно у вісім разів менше.

2 квіт. 2023 15:14

Останнє оновлення  
30 квіт. 2023 16:53
Суспільство
0

33

0
Електросамокати й моноколеса визнали транспортними засобами


Електросамокати й моноколеса визнали транспортними засобами. Відповідний закон підписав президент України Володимир Зеленський. Над законопроєктом №8172 працювала команда спільноти U-Cycle і партнери. Які саме зміни торкнулися самокатів та інших засобів електричної мікромобільності, пояснив координатор із безпеки дорожнього руху й адвокації в U-Cycle Бондан Лепявко. Згідно з новим законом, ТРАНСПОРТНІ ЗАСОБИ ПОДІЛИЛИ НА ДВІ КАТЕГОРІЇ: Легкий персональний електричний транспортний засіб – це колісний транспортний засіб, який приводять у рух винятково електричними тяговими двигунами (одним чи декількома) із потужністю у діапазоні до 1000 Вт, системою акумулювання електричної енергії (акумуляторною батареєю) та з одним, двома, трьома або чотирма колесами, який має максимальну швидкість у діапазоні до 25 кілометрів на годину. Низькошвидкісний легкий електричний транспортний засіб – колісний транспортний засіб, приводять у рух винятково електричними тяговими двигунами (одним чи декількома), системою акумулювання електричної енергії (акумуляторною батареєю), із двома, трьома або чотирма колесами, який має максимальну швидкість, що є меншою або дорівнює 50 кілометрів на годину та більшою за 10 кілометрів на годину, і споряджену вагу не більше ніж 600 кілограмів. Для транспорту, що мають швидкість більше 50 кілометрів на годину, змін не передбачили, але «ймовірно, їх розглядатимуть як мотоцикли», каже Лепявко. За його словами, категорія засобів зі швидкістю до 25 кілометрів на годину та з обмеженням потужності до 1000 Ватт відповідає європейським регулюванням, під цю категорію підпадають усі прокатні самокати. Він додає, що наступний крок – це зміни до правил дорожнього руху. ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО Визначення електросамокатів та моноколіс класифікує їх як види транспорту. Тобто у разі ДТП водія цього транспорта вже не зможуть визначити як пішохода, як це було раніше.