Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пт, 04 квітня
+18
$   41.19
  45.55

В Естонії озвучили умову, за якої Європа може ввести війська в Україну

19 листоп. 2024 11:34

Політика
0

457

0
В Естонії озвучили умову, за якої Європа може ввести війська в Україну

Найефективнішим способом гарантувати безпеку України є її членство в НАТО


Європейські країни повинні бути готові направити свої війська до України для забезпечення дотримання мирної угоди, яку може запропонувати новообраний президент США Дональд Трамп.

Таку позицію висловив міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахна в інтерв’ю для Financial Times.

На його думку, найефективнішим способом гарантувати безпеку України є її членство в НАТО. Проте, якщо США будуть проти такого кроку, Європа повинна буде взяти ініціативу в свої руки. Це означає, що європейські країни мають бути готові розгорнути свої війська в Україні після завершення активних бойових дій, щоб стримати можливу агресію Росії.

«Справжні гарантії безпеки означають справедливий і довготривалий мир. А це можливе тільки через членство в НАТО. Але без підтримки США це буде недосяжно, тому нам потрібно розглядати інші форми присутності, які забезпечать стабільність», – заявив Цахна.

Дональд Трамп раніше заявляв про намір швидко завершити війну в Україні, що викликало занепокоєння через можливі несправедливі домовленості. Його позиція щодо скорочення військової допомоги Києву підштовхнула європейських союзників до активізації зусиль щодо підтримки України.

Політик також зазначив, що перемога Трампа може вплинути на переговори, змусивши Москву активніше шукати компроміс. Однак він підкреслив, що забезпечити безпекові гарантії без участі США буде надзвичайно складно, особливо у випадку ризиків конфлікту з російськими силами.

Експерти вважають, що підтримку України можна організувати через коаліцію за участі країн, які вже надають Києву значну військову допомогу. Зокрема, Польща та Велика Британія є провідними гравцями у цьому питанні.

Маргус Цахна також наголосив на ключовій ролі Франції та Німеччини в цих процесах. Німеччина, за його словами, є другим за обсягами донором військової допомоги для України після США, тому її участь у забезпеченні стабільності є критично важливою.

Міністр висловив впевненість, що Трамп не вийде з НАТО, оскільки це суперечить інтересам Сполучених Штатів. Однак європейські держави мають демонструвати готовність до інвестицій в оборону, збільшуючи свої витрати до 2,5% від ВВП.

Таким чином, Європа повинна готуватися до ролі гаранта безпеки для України, навіть якщо США зменшать свою підтримку.