26 жовт. 2023 17:15
160
Фахівці вважають, що птахи перенесли хворобу після повернення з міграції до Південної Америки.
Британська антарктична служба зафіксувала перші випадки пташиного грипу серед морських птахів в Антарктиці. Є побоювання, що хвороба швидко поширюватиметься через щільність колоній птахів і ссавців.
Про це пише CNN.
Пташиний грип підтвердили у популяціях бурого поморника на острові Берд — це перші такі випадки в антарктичному регіоні.
Фахівці вважають, що птахи перенесли хворобу після повернення з міграції до Південної Америки.
Антарктида та її прибережні острови є домівкою для понад 100 мільйонів гніздових птахів, шести видів ластоногих і 17 видів китоподібних.
14 січ. 2022 16:25
161
Українські полярники зі станції "Академік Вернадський" опублікували відео, на якому пінгвіни шеренгами прямують до океану.
«Кілька разів на добу наші полярники спостерігають цікаву картину: як пінгвіни організованими шеренгами «марширують» до океану, щоб поласувати крилем. Чому вони завжди роблять це гуртом? Таке запитання ми поставили біологу НАНЦ Артему Джулаю й отримали цікаве пояснення», - написали полярники у «Фейсбуці».
У воді на пінгвінів чатують хижаки: частіше морські леопарди, рідше косатки. Якщо кинутися за їжею гуртом, то ризик для кожного птаха менше, ніж якщо вони будуть харчуватися поодинці. Адже поки леопард вхопить когось одного, інші спокійно поїдять крилю.
Більше того: нерідко пінгвіни підштовхують одне одного стрибнути першим у воду, адже перший «сміливець» найбільше ризикує стати жертвою. Тому іноді вони можуть тупцювати на березі до пів години, доки найхоробріший пірне в океан. Тоді вже за ним масово кидаються інші.
Цікаво, що у воді пінгвіни часто намагаються врятувати свого товариша, який потрапив до пащі леопарда. Для цього вони починають «навертати» кола біля хижака, щоб він розчепив щелепу, прагнучи захопити ще одну здобич.
Нагадаємо, у грудні на українській антарктичній станції народилися перші пінгвінята.