16 січ. 2024 16:09
669
Що закуплять для війська?
На посилення обороноздатності Кабінет Міністрів України виділив із резервного фонду державного бюджету 792 мільйони гривень.
Про це повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль.
Ці додаткові кошти розподілять військові підрозділи на «дуже нагальні потреби» на закупівлю боєприпасів, тепловізорів та дронів.
«Йдеться про додаткове фінансування для кожної бригади пропорційно до сплаченого у грудні ПДФО», – додав Шмигаль.
27 груд. 2023 15:43
649
За словами міністра економіки Свириденко, виплати доведеться відкласти без грошей партнерів.
Мільйони українців може чекати затримка пенсій і зарплат, якщо Захід не надасть фінансову допомогу на початку 2024 року.
Про це заявила міністр економіки України Юрія Свириденко, – пише видання Financial Times.
За її словами, затримка виплат може стосуватися близько 500 тисяч держслужбовців, майже півтора мільйони вчителів та 10 млн пенсіонерів. Наступного року Україні потрібна зовнішня підтримка у розмірі 37 мільярдів доларів.
«Уряд може затримати виплати пенсій мільйонам осіб та зарплат держслужбовцям та вчителям, якщо США та Євросоюз не нададуть нових пакетів фінансової допомоги», – каже Юлія Свириденко.
Свириденко додає, що зараз власні доходи держави йдуть в основному на сектор оборони, тому без допомоги союзників в інших сферах може виникнути дефіцит фінансування.
«Наступного року нам буде потрібна зовнішня підтримка у розмірі 37 мільярдів доларів, щоб забезпечити стабільність економіки та соціальних виплат», – сказала міністр економіки.
Також вона каже, що інакше Україні доведеться скоротити витрати на деякі соціальні програми, а також відкласти виплату зарплат 500 тисячам чиновників та 1,4 мільйона вчителів, а також пенсій 10 мільйонам пенсіонерів.
Свириденко сподівається, що у США та ЄС незабаром виділять допомогу Україні. Очікується, що нову фіндопомогу буде схвалено до кінця лютого 2024 року.
29 груд. 2023 15:33
220
Відтепер 70% зарплати держслужбовця буде складати оклад, і лише 30% – премії.
Кабінет міністрів, 29 грудня, затвердив документ про нову систему оплати праці держслужбовців на основі кваліфікації посад і грейдів.
Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
«Йдеться насамперед про справедливість. Адже ніхто з керівників тепер за власним бажанням не зможе нараховувати захмарні премії, надбавки та доплати. Тепер 70% зарплати держслужбовця буде складати оклад, і лише 30% – премії», – сказав Шмигаль.
Нова система охопить як державні органи з юрисдикцією на всю країну –міністерств, секретаріат Кабміну, Офісу президента – так і регіональні органи, обласні та районні адміністрації.
Також з 1 січня уряд скорочує кількість вакансій державної служби майже на 20 тисяч. За словами Шмигаля, це лише перший етап.
Прем’єр-міністр також заявив, що нова система оплати праці та скорочення вакансій, за оцінками Мінфіну, дозволить зберегти близько 8 млрд гривень бюджетних коштів і спрямувати їх у 2024 році на потреби безпеки й оборони.
2 січ. 2024 09:55
166
Зміна стосується ветеранів, людей, які отримали інвалідність унаслідок війни, членів їхніх сімей, а також сімей загиблих.
Уряд вніс зміни до програми "єОселя", відтепер пільгові категорії позичальників можуть купити квартири в будинку, що не старший за 10 років, за умови, якщо нерухомість розташована в столиці або в обласному центрі.
Про це повідомляє Міністерство реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
"Раніше за цією програмою ("єОселя" - ІФ-У) можна було придбати квартири у будинку не старіше трьох років. Тепер зазначені категорії позичальників можуть придбати квартири у будинку не старіше 10 років, але за умови, якщо нерухомість розташована в місті Києві або в обласному центрі. Та без обмежень по даті експлуатації в інших населених пунктах", - ідеться в повідомленні, оприлюдненому в понеділок.
Зазначається, що ця зміна стосується ветеранів, людей, які отримали інвалідність унаслідок війни, членів їхніх сімей, а також сімей загиблих.
Окрім цього, уряд вніс другу зміну до програми "єОселя", згідно з якою позичальники зможуть купувати приватні будинки або таунхауси після введення їх в експлуатацію, але не старше трьох років.
У пресслужбі Міністерства нагадали, що програма "єОселя" діє з жовтня 2022 року. Кредити на купівлю житла отримали понад 6 тисяч українських сімей на загальну суму понад 9 млрд грн.