Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
ср, 05 лютого
--1
$   41.76
  43.12

Український бойовий лазер «Тризуб» здатний збивати цілі на висоті 2 км

17 груд. 2024 11:27

Технології та наука
0

787

0
Український бойовий лазер «Тризуб» здатний збивати цілі на висоті 2 км

Зброю використовують у Силах безпілотних систем ЗСУ.


Бойовий лазер «Тризуб», який тестують у новостворених Силах безпілотних систем ЗСУ, демонструє характеристики, що відповідають американському LaWS та британському DragonFire.

Про це заявив командувач Сил безпілотних систем Вадим Сухаревський.

За його словами, Україна стала п’ятою країною у світі, яка має власну лазерну зброю. Сухаревський зазначив, що «Тризуб» уже здатний збивати літальні апарати на висоті понад 2 км. Про це він повідомив під час конференції We Build Ukraine, передає Інтерфакс-Україна.

Експерти Defense Express вказують, що лазери з такою дальністю ураження – не рядове досягнення. Для порівняння: американський AN/SEQ-3 (LaWS) має ефективну дальність у 1,6 км при потужності до 50 кВт. Аналогічні показники демонструє німецький лазер Rheinmetall, який успішно уражав безпілотники на відстані до 2 км під час випробувань на початку 2010-х. Британський DragonFire також має потужність 55 кВт та подібну ефективну дальність дії.

Зазначається, що досягнення дальності ураження 2 км свідчить про потужність лазера на рівні 50 кВт. Якщо ж потужність знижується до 20 кВт, то ефективна дальність падає до 1 км і залежить від типу цілі та тривалості опромінення.

Особливість лазерної зброї полягає не лише у потужності, а й у здатності точно фокусуватися на рухомій цілі. Для успішного ураження лазерний промінь має триматися в одній точці. Наприклад, британський DragonFire на дистанції 1 км забезпечує фокусування з точністю 23 мм.

Слова Сухаревського про те, що український лазер може збивати літак на відстані 2 км, свідчать про вирішення проблеми точного позиціонування променя навіть для цілей, що рухаються зі швидкістю до 200 км/год.

Командувач також наголосив, що наразі «Тризуб» перебуває на етапі масштабування та посилення лазерної системи. Попри те, що це ще дослідний зразок, досягнуті параметри вже свідчать про значний потенціал української розробки.